Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri a főzött ROM?

Megéri a főzött ROM?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos SGS2es telóm,lassan azon gondolkozok,hogy romot cserélek rajta.Mivel eddig még nem foglalkoztam ilyesmivel,nem tudom miben is áll,hogy működik,megéri-e?Mivel kezdő vagyok megtörténhet,hogy elrontok valamit,ezt majd vissza lehet fordítani,helyre lehet hozni?Továbbá ehhez az egéazhez mi szükséges?Szerintetek kezdjek bele?Elmagyarázná valaki elejétől végéig?

2012. okt. 2. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp megéri.

Samsung és a TouchWiz gyárilag amúgy is szerintem használhatatlan és gagyi, szóval még valami jóvá is varázsolhatnád a telefonod.

Ha nem tetszik a ROM amit ráraktál, raksz rá újat, vagy ha egyik sem tetszik visszarakhatod a gyárit, szóval nincs semmi tétje.

Elrontani persze van esély, hogy elrontasz valamit, de kb csak annyi, minthogy Megan Fox besétál a szobádba és addig nem megy el, amíg meg nem dugod (ez is megtörténhet, csak nem valószínű).

Illetve ha elrontasz valamit az nem végleges, könnyen javítható.

Ráadásul SGS2 elég népszerű telefon, szóval sok ROM van rá és jól támogatottak is.


Az egész menete röviden: rootolod a telefont (ez telefontól függően lehet nagyon egyszerű és minimálisan bonyolult, de neten úgy is írják), recovery telepítése (egyszerű) és aztán már csak a romot (zip fájl) rárakod a SD kártyára és recoveryből telepíted (nagyon egyszerű).


Még kezdő koromban nekem is amúgy kb ugyanezek a kérdéseim voltak, és nem nagyon mertem belekezdeni az egészben, de amint belekezdtem nagyon megtetszett, egyszerűen imádok ROM-okat telepíteni, megtalálni a legjobbat, azokat testreszabni, stb.


Ha te is úgy döntöttél, hogy romot cserélsz legalább egyszer, akkor az XDA-ra kell elfáradni, ami a legjobb, legismertebb, legelismertebb ilyen oldal, itt van az SGS2-es részleg:

[link]


Fórumban mászkálva találsz pár témát amit érdemes lesz elolvasni, pl. itt van a "biblia":

[link]


Itt a recovery-ről egy kevés:

[link]


Itt egy rövid FAQ:

[link]


Itt meg egy ROM gyűjtemény egy helyen:

[link]



Röviden alapokat én is leírnám:

rengeteg ROM van, de ezek nagy része általában egy romra/kernelre épül, csak kicsit módosítva (kinézet, új funkciók, tweak-ek, stb.). CyanogenMod (CM) a legnagyobb csapat a leghíresebb ROM-okkal, szinte minden telefonra van CM.

Amelyik ROM-okat mindenképp érdemes kipróbálni, vagy csak megnézni: CM9, ami egy ICS rom, CM10, ami JB rom (de még nem stabil), MIUI, ami szintén ICS és ParanoidAndroid, ami egy hibrid ROM.

Ha van kérdésed nyugodtan írj (ha nem válaszolok PM-be), ha fent vagyok és van időm tudok segíteni.

2012. okt. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Húha nagyon köszönöm,nagyon hasznos vàlasz :) ment a zöld kéz :) szerinted akkor melyiket telepìtsem először?Én pl. CM9 vagy 10re gondoltam.A 10est megéri feltenni,nem lesznek hibák,vagy inkább cm9?Amúgy azért döntöttem így,mert találtam pár dolgot XDA-n amit szeretnék telepìteni,de úgy értem h főzött rom kell hozzá...itt a kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte.. és köszi a segìtséget :)
2012. okt. 3. 14:02
 3/4 anonim válasza:

nekem nincs androidos telóm, de nagyjából vágom a dolgokat. az első válaszoló, aki mindent jól leírt csak angol oldalakat mutatott. én viszont küldök 2 magyart is. sokan nem szeretik őket de egy próbát megér. itt vannak: [link]

[link]

a mobilarénán ott az oldal majdnem legtetején kattints a fórum fülre és választhatsz a készüléktípusok között. amúgy havernak már rootoltam egy galaxy w-t tehát ennyi tapasztalatom van :D jah és jó appokat a nokiaprogramok.hu-n szedhetsz. ne tévesszen meg a neve sok androidos cucc van, olyanokis amik a play-en fizetősek, v reklámok kiszedve belőlük...ha még van kérdésed írhatsz privátot, azt gyakrabban nézem mint a válaszolt kérdéseket.

2012. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de azt hiszem leteszek az egészről,mert rootnál elrontottam valamit és nem tom visszacsinálni,így most szervizelni kell.:(
2012. okt. 3. 19:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!