Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki hányszor találkozott...

Ki hányszor találkozott androidos programoknál vírussal?

Figyelt kérdés

1.) Ezeket a progikat honnan töltöttétek le?

2.) Hogyan lehet észrevenni, hogy esetleg vírusos? Mire kell figyelni?

3.) Mit lehet tenni, ha már fertőzött a telefonom?

Van olyan vírus, aminél érdemes újratenni a telefont?

Melyik a legjobb vírusírtó?



2012. szept. 29. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én soha nem használtam vírusirtót, warez oldalakról szedem az alkalmazásokat, mégse volt soha semmi problémám. Ha mégis lenne, nem okozna nagy traumát, hogy újra kell rakni a telefont. Így én azt mondom, hogy felesleges a vírusirtó.
2012. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Életemben nem volt vírusos a mobilom. Pedig a blackmart, és hasonló megoldások nem éppen védettek. Csak odafigyelek, mit töltöttem le.
2012. szept. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Állítólag már van Androidra vírus. De miért?

Mert hivatali dolgokat is intéznek vele.

Ha csak a Gugli Drájvot használod, meg játszol rajta, akkor legfeljebb annyi bajod lehet belőle, hogy lenyomozzák hogy hol vagy (ezt csak akkor tehetik meg ha be van nyomva a GPS, szóval vigyázz, milyen program fut GPS közben), meg a mobilod hívó- és sorozatszámát, a hívott fél számát, vagy lefagyasztják a rendszert. Ez eseben simán újra kell tenni a telefont. Ha már hivatali ügyeket is intézel, mint pénzátutalás (ilyet is lehet), vagy TeamWiever-rel használod amit a saját számítógép irányítására használsz, kellhet vírusirtó, bár ilyenkor az a legjobb védelem, ha vigyázol, mit töltesz le. Az Android beépített uninstallálója nem szedi ki a program minden visszamaradt részelemét, ha a törölt progam máshova is ír. Tehát egyszerűen vigyázz mit töltesz le, és nem lesz baj. Ha mégis, akkor ott van a Google helyreállítóprogramja, amivel letárolhatsz a telefonról adatokat (bár itt már vigyázni kell).

Bővebben (vagyis konkrétabb tényeket) csak akkor tudok írni, ha már tapasztalok is vírust valahol.

2012. szept. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sosem találkoztam még vírussal.


1.) Én mindent a Google Play -ről, kivéve a GTA III -at, az torrentes.

2.) Ezt nem tudom. :) Ha a vírusirtó fölismeri, akkor onnan lehet tudni. Mire kell figyelni? Mint ahogy már írták, ésszel kell töltögetni!

3.) Újra kell telepíteni, vagy ha a vírusirtó képes megtisztítani a fertőzött állományokat, akkor kiirtatni vele a fertőzéseket.


Igen, van olyan vírus. Ha tudod, hogy vírusos, de a vírusirtó nem tud vele mit kezdeni, ill. ha rendellenességeket tapasztalsz (pl. mindenféle kéretlen emelt díjas SMS, idegen netforgalom stb.), akkor ajánlott újratelepíteni az Androidot.

A legjobb vírusirtó véleményem szerint Androidra a Dr. Web, nekem is ajánlották, nagyon bevált, teszi a dolgát, ahogy kell.

2012. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, meg tudtommal nem volt.

Nagyreszt a Playrol toltok,- ott nem igen fogsz felszedni virusos alkalmazast, de letoltes elott kicsit meg kell nezni, mi az, kitol hanyan szedtek meg le es lehet merlegelni - de mondjuk mashonnan is szoktam neha, neha...

Attol fugg mivel, hogyan, mennyire.

Biztos van.

Eleg sok van, szerintem olyan nagy kulonbsegek nincsenek.


A 3. valaszhoz annyit szolnek hozza, hogy ez igy teljesen nem igaz...Egy egyszeru user telefonjarol is lehet emelet dijas SMSeket kuldeni, szamokat hivni, es mondjuk eleg sok mindenkinek meg vannak adva banki adatok, azkotat sem lehet olyan nehez lenyulni. Illetve olyat is, hogy droidos telefonokat hasznaltak nagy menyisegu spam kuldesre. Meg ugye minden fele adatot (email, telefonszamok) le lehet nyulni.

2012. szept. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos van android virus(nem gyakori) de van a play ben is van de szintén ritka

A böngészöben találkozol velük legtöbet

A telefonra nem kel anti virus csak lelasitja

Ha véletlen bekapsz egyet akor a telefon kiirja

És csak az utasitásokat kell követni

Létszi egy zöldet

2015. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam egyszer-kétszer esett meg, hogy leszedtem valami vírusosat, de mivel bejelzett a vírusirtó, ki is töröltem, nagy gond hál'istennek nem lett belőle.


1) Külső oldalakról, ahol az adott dolog pl. ingyenes, míg a Google Playből nem, vagy esetleg nem kompatibilis a telefonommal - ilyenkor folyamodtam az egyéb áruházakhoz.

2) Van egy app, ami megmutatja, hogy az adott alkalmazás vírusos-e vagy sem, pontosan a nevét már nem tudom. Abban minden vírusirtó eredménye meg volt az adott alkalmazásról, és ha valamelyik talált valamiféle problémát, jelezte egy piros android ikonnal.

Emellett még vírusirtót is használtam régebben, ma már nem, mert alapból van beépítve a telefonomba, meg nem szedek le sokféle appot.

3) Törlöd az adott fájlt, vagy újratelepíted a telót, ha durvább, akkor szervizbe elviszed.


Pontosan így nem tudok mondani "legjobb vírusirtót", van az áruházban sok, lehet válogatni.

2018. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!