Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az asztali gépre kötött...

Alex67 kérdése:

Az asztali gépre kötött internetet (kábel) meglehet úgy osztani, hogy szobán belül telefonon is lehessen használni?

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Wifi stickel, de így csak akkor van net, amikor megy a gép.

Egy router 6-7 rugó körül már lehet kapni. Könnyebb is beállítani és a hibalehetőség is kevesebb.

2012. szept. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még sosem csináltam ilyesmit, ezért gondolom, ha routert választom, akkor nem kell WiFi stick?

A net megosztása után, ha az asztali gép nem megy, akkor elvileg a teljes sávszélesség elérhető a telefonon is?

2012. szept. 19. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor esetleg kérj meg egy ismerőst. Nem kell atomfizikus végzettség a beállításához, de első macerás lehet.

Wifi stick nem kell, a gép továbbra is kaphatja kábelről a netet.

A gép ki-be kapcsolt állapota nincs hatással a telefon sebességére. Az már igen, hogy ha töltesz valamit, akkor az képes elfoglalni a teljes sávszélességet, sőt gyengébb ADSL esetén megbénítani a teljes hálózatot.

A telefon és a wifi együtt egyébként is elég nagy sebesség veszteséget jelent, bár érdemben telefonon nem nagyon lehet kihasználni a nagy sávszélességet (majdnem mindegy, hogy a két 1 másodperc v. 1.5 másodperc alatt töltődik le)

2012. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én leginkább böngészésre, és kommunikációra használom a netet, töltögetni nem szoktam, ha mégis, azok általában szöveges fájlok, doksik, képek, amik sec perc alatt lejönnek, tehát sokáig nem foglalják a sávszélességet.

Sokszor előfordul, hogy csak pár percre kell a net, de ezért legtöbbször kár bekapcsolni a "nagy" gépet. Telefonon gyorsabb, könnyebb, praktikusabb...


Azért gondoltam rá, hogy az asztali gépre kötött netet osztom meg, mert a mobilszolgáltató által kínált kombi csomagokban (telefonhívás + internetelérés) lévő 100Mb-1Gb adatforgalom nagyságrendekkel többe kerül, mint a korlátlan kábeles verzió. Ugyanez igaz, ha csak mobilinternet csomagot veszek. 500Mb 2000Ft-ért? Nevetséges. (Go!NetL T-Mobile)

Egyáltalán mi fér ebbe bele?

Megnézek 15-20 oldalt és kész vége, és még nem is használtam Skype-ot, nem néztem videót a You Tube-on stb. Utána meg kínlódhatok a 7kb/sec-es sebességgel a hónap végéig.

Ezúton is köszi az előbbi válaszokat.

2012. szept. 19. 13:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen jó a gondolat menet.

Vegyél egy wifi routert. Nem kell a legdrágábbat, mint írtam 5-7 körül már tisztességeseket lehet kapni. TP-Link, D-Link, Linksys, ASUS márkák körül nézz szét.

2012. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Meglestem az általad ajánlott típusok kínálatát, és annak rendje-módja szerint el is vesztem a rengeteg adat között.

Fogalmam sincs, hogy melyiket vegyem az 7-10.000Ft-os kategóriából.

Annyit sikerült kisilabizálnom, hogy nekem a 150MBit/s kapacitás bőven elég.


Most elkezdtem keresgetni a neten, hogy mi az, és egyáltalán mire való a WPA2, WPS, stb, amiket írnak a jellemzőkben az egyes típusoknál, illetve egyáltalán van-e szükségem rá, hogy ezeket a szabványokat támogassa a leendő routerem?

Találtam pár videót egyes típusok beállításairól, ami kis odafigyeléssel szerintem megoldható számomra.

2012. szept. 19. 15:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!