Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a trelefonhoz veszek...

Ha a trelefonhoz veszek mobilinternetet akkor hogy van pl. az 50 mb az mennyi idő?

Figyelt kérdés

2012. szept. 17. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi idő alatt töltöd le az 50 megát. A net sebessége lehetővé teszi, hogy néhány perc alatt elhasználd. Ha nem youtube-ozol, csak mondjuk e-mail, gtalk, akkor akár 1-2 hétig is kihúzhatja az 50 mega. De elég egy képesebb oldal és 2 nap alatt elfogy.
2012. szept. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha pl. Opera minivel használod (net kb. felét használja csak) és csak olvasásra, simán elég egy hónapra alap használat mellett. De ha képeket is megjelenítesz, bizony jóval hamarabb elfogy. Te tudod milyen oldalakat látogatsz, mennyit netezel. Ez ugyanis használatfüggő. Az is számít, hogy androidos-e, mert ha nem kapcsolod ki az adatforgalmat, az hamar elhasználhatja bizonyos prg-ok letöltését, vagy engedélyezését követően. Remélem segíthettem.
2012. szept. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szolgáltatás időben korlátlan.


Az 50 Mb okostelefonon a beépített böngészővel kb. 100-150 darab átlagos méretű weblap megnyitására elegendő. Ha felteszed a telefonra az Operaminit és leveszed a képek felbontását a legkisebbre, akkor akár 3-4-szer több oldalt nyithatsz meg ennél belőle.

A hagyományos telefonnal lehet, hogy nem tudsz számítógépre optimalizált oldalt megnyitni (bár ez erősen készülékfüggő). Úgy akár 500 oldal megtekintésére is elegendő lehet ez az adatmennyiség (viszont ezzel erősen szűkül a megtekinthető weboldalak száma).


Azért írtam, hogy időben korlátlan, mert ha megnyitottál egy weblapot, akkor azt utána már bármennyi ideig olvashatod, ezzel nem generálsz újabb adatforgalmat. Tehát ha pl. megnyitottál rajta egy cikket, azt akár órákig is olvashatod, nem lesz tőle plusz költséged. :)


Viszont vigyázz, mert ha okostelefonod van, az akár offline állapotban is adatforgalmat generálhat, pl. az email vagy alkalmazások frissítésével. Bár ez bármilyen mobiltelefonnal előfordulhat, és havi szinten akár 100 Mb is elmehet így (azaz az 50 Mb kétszerese).


Én olyan csomagot javasolok, ami a forgalom túllépését követően csak lassít, de nem kapcsolják ki. Az olcsóbb csomagok 32 Kbit/s-ra lassítanak, ez emailezni, Facebookozni és a térképes navigálásához elegendő. Ha az operaminin leveszed a képfelbontást a legalacsonyabbra, akkor még a böngészés sebessége is tűrhető vele.



Ha okostelefonod van, és napi rendszerességgel szeretnél internetezni rajta, akkor én legalább 500 Mb-os csomagot javasolok. Ha a YouTubet is szeretnéd rendszeresen használni vele, akkor minimum 1 Gb-os vagy nagyobb csomagot javasolok.


Egyébként az előző válaszoló jól írta, hogy akár pár perc alatt is fel lehet használni ezt az adatforgalmat (ha jó a telefon és a hálózat). A HSDPA elméleti sebessége 7,2 Mbit/s (én a gyakorlatban átlag 5 Mbit/s-ot mértem). De ha csak az elméleti 7,2 Mbit/s sebesség felével megy a gyakorlatban (amit egy városban jó eséllyel teljesít a hálózat), akkor is két perc alatt simán lejön vele az 50 Mb.

2012. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!