Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit gondoltok milyen trendek...

Mit gondoltok milyen trendek vannak ma Magyarországon?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok mit gondoltok melyik telefon milyen stratégiával és milyen helyen szerepel a magyar kedvencek toplistáján.

Mi az, ami hat rátok, ha mobiltelefont vásároltok? Mik azok a funkciók, amikre leginkább szükségetek van? Milyen a jó reklám. Melyik gyártó mivel hódít? Avagy mi tesz népszerűvé egy telefont. Mit gondoltok?


2012. aug. 13. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nálunk hasonló a trend, mint bárhol máshol.

Amúgy két fő szempont van szerintem vásárláskor:

- Minél jobban közelítsen egy asztali PC teljesítményéhez, (persze még messze van, az op.rendszer sem ugyanaz, de mégis azt várják el tőle),

- és hogy minél rugalmasabb legyen a beállítása, testreszabhatósága, stb. Mindenki szeretne egyedi készüléket, és a módosítások lehetősége ugyanúgy vonzó, mint a PC-knél.


Funkciók: 20% hasznosság és 80% szórakozás, amire szüksége van az átlagnak. Itt is a személyre szabhatóság, a lehetőségek kihasználása a mézesmadzag.

2012. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Téged ezért fizetnek vagy mi a xar?

Olcsó, szép, és "menő". A telefon amit a tinik vesznek. Ilyen volt a walkmanmobilok szériája, aztán az S5230, most pedig a ZTE Skate meg Blade és Galaxy Ace, ami így tömegtermék. Szóval szerintem most olcsó androidos, de meglepően jó hardverrel ellátott telefont érdemes piacra dobni. Ezen kívül eladhatók még a hype telefonok, mint az Iphone. Apám például ennek ellenére méregdrága "üzleti" Nokiát vett, ami igazából nem jó semmire, a bizniszezési képességét nem befolyásolja, és kb egy mozdulattal ketté lehetne törni, mint annó azokat a műanyag W200i-ket.

Nekem leginkább wifire van szükségem 3,5mm-es jack kimenetre és érintőképernyőre. Az se gáz ha androidos, de csak a draw me smtg és egyéb időnként divatappok miatt.

Jó reklám? Olyat még nem láttam, ellenben mindennél jobban utálom, amikor a felnőtt marketingesek megmondják mit is szeretnek szerintük a mai tinik és gyerekek. Ennél még én is jobb stratégiát raknék össze. Osztod vagy mondod? Inkább menj a francba a tenyérbemászó reklámoddal. Fujj.

2012. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen ez érdekes. Például ott van az Apple, amelyik nem kiemelkedő igazán és mégis az. A tény, hogy a világ egyik legértékesebb vállalata lett, valamit sejtet (igen olajipari óriásokat is le tudott pipálni, ami azért valljuk meg, nem semmi) Ehhez szerintem nagyon is köze van a reklámoknak. Vagyis valahogy hatnak az emberre azok az információk amiket kapunk egy-egy készülékről.


Testreszabhatóságban majdhogynem a sor végén kullog pedig.

Ha megnézzük a legtöbb kritikét még mindig az első iPod óta érdemi változáson át nem esett felhasználói felületért kapja és a korlátozásaiért. Valamint iszonyú drága. Ennek ellenére a legnépszerűbb telefonok egyike.


Nem fizetnek érte sajnos, ez a legelső kérdés, amit ezen az oldalon, eddigi pályafutásom alatt feltettem :D. Szóval hátrébb az egerekkel! Csak egy diák vagyok aki ezen a területen tanul és most épen egy 4 napos folyamatos utazáson vagyok rengeteg unalmas szabadidővel amikor nem mehetek sehová még :D.


Kíváncsi vagyok otthon mit kap a pofájába az ember, a készülékek gyártóitól/szolgáltatóktól amiért esetleg egyik vagy másik készülék sikeres lesz.


Hollandiában éltem sokáig. Itt a Nokia folytatott igen intenzív kampányt, de nem sokat láttam belőle az utcán. A Samsung neve ellenben egybeforrt az androidéval. Rengeteg különféle Samsungot volt szerencsém "átdolgozni", eladókkal beszélgetve a Blackberrynek volt ekkora sikere még úgy 3-4 éve. Most van olyan bolt ahol kapni sem lehet, mert nem foglalkoznak már vele.

2012. aug. 13. 13:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Az iPad, iPhone, stb., ma is etalonnak számítanak, valószínűleg azért (is), mert Mr. Jobj álma vált velük valóra, és úttörők voltak ezen a téren. Gyakorlatilag azóta is mindenki az ő nyomukban jár. Az ő első kampányuk nagyon ütős volt, mert hatalmas volt az igény ezekre a termékekre, és addig nem volt más. Akik utána jöttek, már tudtak újat felmutatni, esetleg jobbat, de az újdonság varázsa azóta is az Apple-é. :)
2012. aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

* elírtam:

Mr. Jobj -> Mr. Jobs

Akik utána jöttek, már NEM tudtak újat felmutatni..

2012. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!