Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lehet a baj? /bővebben lennt/

Mi lehet a baj? /bővebben lennt/

Figyelt kérdés
A Google playról le töltöttem az Akkumlátor DR.módot. Volt benne egy olyan opció, hogy Kisütés..arra rá mentem , mivel nekem nem volt ki süttetve az aksim. Ki írta ,hogy:Ok akku ki sütve. Nem árt néha 20%ról ,vagy annál kevesebbről az akkut 100%ig tölteni..ekkor 98%ot írt az akkumlátor infó a telefonomba..meg néztem azon az appon is és ott is 98volt..hagytam estére a telefon és le feküdtem aludni ,de a wi-fi t bekapcsolva hagytam. Reggel fel keltem és kicsit fura volt..a telefonomba az aksira ugyan úgy 98%ot írt..az app.ban lévő akku. Infóban csak 67et..és a telefonomon a jobb felső sarokban azt mutatta ,hogy félig le van merűlve..azóta nem töltött semmit..a progit uninstalláltam ,de nem tom ,mert az óta se tölt.. Mit csináljak??

2012. aug. 13. 08:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Gratulálok, cserélhetsz akkut.
2012. aug. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy, ha rootolva van a telefonod akkor Wipe Battery stat.
2012. aug. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a kisütés szerintem csak egy egyszerű kalibráció volt, ami a batterystats.bin-t b*szta el.

Ha nem értesz hozzá, akkor mi a francnak nyomkodod ész nélkül?

Ezek ált. root igényes appok, így két dolgot tehetsz:


-Ahogy az előző mondta, a recovery-ben wipe battery stats

-Factory reset, hogy a régi battery stats kitörlődjön és újat írjon a szoft helyes értékekkel.

-Ha tényleg rootolt a telód, akkor ezt töltöd le: battery calibration(egy droid robot egy százalék jellel a testén az ikonja)feldugod töltőre a telefonod, megnyitod az appot, megnézed, hogy mikor lesz az akksi ténylegesen 100%-ra töltve, és rányomsz a kalibrálásra, majd lehúzod a töltőről és kész is vagy.

2012. aug. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most, ahogy utánanéztem az appnak, nem root igényes, csak van egy "kisütéses töltés" opciója, ami szerintem elsz*rta a batterystats.bin fájlt.


Kisütni eleve NEM kell, NEM szabad a Li-Ionos akksikat jóember.Sem a Li-Pol akksikat.Kb. 10-11 éve nem sütünk ki akksit, amióta ezek léteznek.


Feldugod töltőre a telódat, feltöltöd 100-ra, töltőn hagyod, majd factory reset.És felejtsd el ezt az alkalmazást.

2012. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!