Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet egy mobiltelefon...

Hogyan lehet egy mobiltelefon helyét meghatározni?

Figyelt kérdés

Szám alapján "bemérni" valahogy, hogy hol van. Nem arra gondolok, hogy milyen város, milyen utca, hány szám, csak úgy nagyjából, hogy országon belül, vagy külföldön van-e most.

Van valami phonetracker oldal, de az valami vicces kamu, nekem nem poénból kell, de vírust sem szeretnék beszedni.

Nem lehallgatni akarom, csak tudni, hogy kb. merre van a teló Kérlek, ne kezdjetek erkölcsi prédikációba, ha tudnátok a hátterét, nem ítélnétek el, hogy ilyene töröm a fejem. Nem fizetős oldalt keresek, hanem valami jó tippet szeretnék.



2012. aug. 11. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen telefon? Sima GSM egyszerű telefon? Akkor te sehogy nem fogod. Ha külföldön van akkor az ottani hatóság és szolgáltató tudja bemérni ha be van kapcsolva. Minden körülötte lévő bázisállomás érzékeli az adott telefont és a jelerősségből meg tudják határozni merre van. Háromszögeléssel.

Ha androidos telefon akkor vagy olyan amin van webböngésző akkor annyit tudsz csinálni, hogy küldesz az illetőnek egy pl. e-mail vagy bármilyen üzenetet akár sms-t egy olyan weboldal címmel aminek be tudsz tenni látogató mérő kódot. Az meg kiírja milyen IP címről csatlakozott mondjuk wifi-n és az IP címet meg tudod nézni melyik országban van kiosztva. Ennél közelebb IP címmel csak szerencsével tudsz jutni, pl. ha egy olyan hotel aminek nyilvános az IP címe. Régen volt ilyen, ma már lehet nincs ilyen konkrétan lekérdezhető IP cím.


Ha külföldön van az illető, és elég sokat hívod és kikapcsolj a telefonját, akkor idegen nyelven mondják be hogy nem elérhető, azt hiszem. A nyelvből kitalálhatod hol van.


Ezt ne csináld!!! --->Vagy hívd fel, hogy a be kéne fáradni a rendőrségre, tanúskodás végett a mai napon. Ha külföldön van, akkor meg fogja mondani, hogy most nem tud bemenni, mert külföldön van.

Ugyanez, csak nyereménnyel. Felhívod, hogy a szolgáltató kisorsolta a telefonszámát, nyert egy telefont amit aznap kell átvenni személyesen.

Ha elég prmitív az illető benyalja.


Ha felhívod és "sokáig" vár a kicsöngés, az is utalhat arra, hogy külföldön van.

2012. aug. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne fáradj vele, nem tudod megcsinálni.
2012. aug. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm első! Nem tudom, milyen telefon, nemrég cserélte az illető, és ezt nem láttam még.

A első változatot nagyjából értem, de nekem kicsit bonyolult, meg a fentiek miatt nem is biztos, hogy sikerülne.

A telefonálás jó ötlet, tetszene, csak az a baj, hogy megismerné a hangom, azt meg nem szeretném. De azért adtál tippet, elgondolkodom rajta. :)

2012. aug. 12. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!