Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek is a mobiltelefont...

Szerintetek is a mobiltelefont illetve a vezetékes telefont le tudják hallgatni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki azt mondta,hogy mindig ő mindig vigyáz mit mond a telefonban mert le tudják hallgatni.

Tényleg van ilyen? De ez nem sértené a szabadság jogokat?

Mit gondoltok?



2012. aug. 11. 11:48
 1/4 EagleHUN ***** válasza:

Mindkettőt le tudják hallgatni, technikailag nincs akadálya, de úgy hogy föl is tudják használni bíróságon az illető ellen, csak bírói engedéllyel tehetik meg legálisan. A bírói engedélyhez meg igazolniuk kell a megalapozott gyanút az illetőre.

Ergo a "csak úgy" történő lehallgatás illegális mindenki számára és büntetendő is.

Nem vagyok jogász de kb valami ilyesmit húzhatnak arra aki ilyet csinál illegálban hogy "titkosszolgálati eszközökkel való visszaélés" meg "személyiségi jogok megsértése".

2012. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az európai távközlési hálózatok ( most kiemelve a mobil és fix vonalas hálózatokat) eleve úgy lettek tervezve, hogy "gyárilag" leghallgathatók. Egyik európai ország sem engedne olyan távközlési hálózatot használni amely nem lehallgatható -> mivel ez potenciális nemzetbiztonsági kockázat.

A jó hír: ha te is olyan egyszerű állampolgár vagy mint én, akkor kutya se törődik a hívásoddal.

2012. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
skypot nem lehet lehallgatni :D
2012. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nocsak, utána olvastam, és úgy tűnik most már azt is le lehet hallgatni. hova fajul ez a világ...
2012. aug. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!