Röntgen telefonra?

Figyelt kérdés
Olvastam a neten, hogy telefonokra, le lehet tölteni olyan röntgent, hogy átlátszik az illetőnek a ruhája, ha ráirányítod a telefon kameráját. Ezt hol lehetne letölteni ingyenesen??
2012. aug. 4. 15:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Szerintetek nem tudom, hogy az nem valós??? -.- Én csak hülyülni akarok vele! Vissza térve a kérdésemre, HOL LEHET LETÖLTENI INGYENESEN?
2012. aug. 5. 12:18
 12/15 EagleHUN ***** válasza:

Először is amit te konkrétan kérdezel az marhaság.


-A röntgen egy berendezés (egy hardware) amelyben speciális röntgencső és az ahhoz szükséges speciális érzékelő berendezés is van (ma már CCD és nem film). Ebből következően nem tölthető le.


-Másrészt a mai technológiák (fotoshop meg egyéb softwarek) lehetővé tesznek bizonyos mértékű "ruha átlátszóságot" de csak ultramagas felbontású képeknél, 10-15 Megapixel fölött, és lengén öltözött szereplőkkel (nyári ruhákkal)!

-Ez abból adódik hogy ilyen nagy felbontásnál elég sok pixel készül a ruha rostjai között kikandikáló bőrfelületről és nem csak magáról a ruháról. Ezt utólagos képfeldolgozással ki lehet erősíteni/szűrni és egy ergo homályos de meztelen képet készíteni belőle!


[link]


[link]


Ezenkívül vannak visszaverődésen alapuló biztonsági berendezések/készülékek is.


[link]


Egyenlőre ennyit találtam, de a lényeg az hogy ha létezne is ilyen autómatikus képfeldolgozó letölthető szoftware annak futtatásához a mai legerősebb mobilok is gyengék lennének, és 10-15 Megapixeles CCD-k sincsenek még telefonba építve, főleg nem a tiedbe. Egy ilyen fényképezőgép 1 milla fölött van.


Tanulj meg fotoshoppolni meg gyüjtögesd a pénzed ilyen fényképezőgépre. XD

2012. aug. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kérdező: sehol sincs ingyen, direkt emiatt.
2012. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

En ilyet a Play Storeban lattam ingyenesen, meg gondolom az App Storeban is van.


Kulonben nem reg olvastam, hogy kifejlesztettek, egy kis meretu rontgent, amit akar telefonokba is lehetne szerelni, szoval, egyaltalan nem hulyeseg...

[link]

2012. aug. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 EagleHUN ***** válasza:

Utolsó! Ez sem röntgen! Benne van a cikkben is hogy Infravörös és Mikrohullámú tartomány közé eső Tera HZ-es tartományt használja, vagyis a látható fény frekvenciája alatt van!

A valódi röntgen a látható fény (és az UV A,B,C) spektruma fölé esik, afölött már csak a halálos gamma sugárzást tudjuk érzékelni. Hogy afölött mi van az a tudósoknak is rejtély.

[link]

2012. aug. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!