Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Amdroidos telefonokon (vagy...

Amdroidos telefonokon (vagy akármilyen másod gondolom én) mi az a Rootolás/Root?

Figyelt kérdés
Aug. 9-én kapok egy Samsung Galaxy Ace-t és nem szeretnék semmit sem elcseszni rajta, de nagy buherátor vagyok.

2012. aug. 1. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Itt leírja, hogy mi is az a rootolás.

Én nem csináltam még, mert nem merem :)

Amennyit én tudok azért szokták a telefonjukat rootolni az emberek, hogy a memoriakártyára lehessen menteni az alkalmazások fájljait..

2012. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül emiatt rootol a felhasználó.


Root, vagy Super User jog linux és android körben annyi, mint windows esetén a rendszergazdai jogosultság.


Root után megnyílnak a kapuk és mélyebben bele lehet nyúlni a rendszerbe, minden komolyabb szoftveres módosításnak ez az alapja.


Önmagában a roottal lehetőség van appokat SD-re rakni root igényes alkalmazásokkal, gyári alkalmazásokat törölni, CPU órajelet leszabályozni, vagy épp a CPU-ra jutó feszültséget szabályozni az energiafogyasztás csökkentése végett, illetve a nem látható rendszerfájlok is elérhetővé válnak, stb, stb, stb.


Évekkel ezelőtt kockázatos volt a root, ma már a SuperOneClick Root-tal, vagy már root progival egy perc az egész.


Rootolnak akkor is, ha egy tört app licences, pl. SPB Shell 3D, vagy más launcherek, alkalmazások, és a tört verzió is csak próbaidős, na akkor a root után jól jön a lucky patcher, egyszóval root után válsz "rendszergazdává" a telefonod felett.

2012. aug. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én adtam erre egy pipát mert ilyen jól elmagyarázva még sehol sem olvastam. Elgondolkoztam ezen, az én sgs+-at hogy rootolhatnám? Ha igy kiforrotta már mára magát ez az egész és tényleg 1perc...de ez letakarít mindent a telóról ugye?
2012. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!