Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen routert vegyek?

Milyen routert vegyek?

Figyelt kérdés
szeretném megosztani a netet a telefonom és a laptopom között sajnos ez usb kapcsolattal nem jött össze így maradt a wifi milyen routert vegyek hozzá én nem vagyok ebben jártas :S

2012. júl. 12. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerűen: adott egy router amit a szükséges felvezetékelés és bekapcsolás után azonnal használhatsz is. A routerbe érkezik be a vezetékes neted. Ha a routered wifis akkor azon keresztül is oszthatod a jelet. Én a TP-link routereit ajánlom mert megelégedéssel használom ami van tőlük.


A legegyszerűbben a leírása alapján mondod meg, hogy wireless vagy sem. De ha nagyon laikus vagy és nem szeretsz olvasni akkor ha van antennája azt válaszd.


A wireless internetet (wifi) előfordul hogy biztonsági okokból nem alapértelmezetten osztja a routered. Ilyenkor be kell lépni a géped böngészőjének segítségével a router beállításaihoz és ott engedélyezned a wifit illetve, hogy milyen biztonsági intézkedéseket szeretnél rajta (Valószínűleg egy sima wpa2 jelszavas védelem tökéletesen elég lesz neked még sok is).

A routerek mellé elég részletes leírást mellékelnek egyébként ennek mikéntjéről általában.

Ha ez megvolt, aktiváltad lehet egy újraindítás szükséges lesz még (nem emlékszem már pontosan) de utána nyugodtan használhatod. Az eszközeid érzékelni fogják és a megadott adataiddal simán tudsz rá csatlakozni bármivel amivel szeretnél.


Sok telefonban van ilyen beépített funkció amit elindítva hasonlóan a routerhez a telefon mobil internet elérését oszthatod meg wireless.

2012. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a részletes leírást sokat segített nem tudom hogy az én telefonomon van-e ilyen sony xperia u
2012. júl. 12. 12:46
 3/3 anonim ***** válasza:

van benne

és [link]

ha boltba veszed akkor az a lényeg h wifis routert kérj ( legyen antennája )

2012. júl. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!