Mi az a 3G HSPA?

Figyelt kérdés

tegnap vettem Nokia 300 Asha telefont , és rá volt írva ..de nem tudom mit jelent.. mi a jelentősége? El tudná valaki magyarázni ? :)


Előre is köszi :-)


2012. júl. 5. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. júl. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2012. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen , már én is rákerestem ..de azt nemértem , ha ebben a telefonban nincs wifi .. akkor ezek mire valók ? valaki el tudná magyarázni érthetően? mert elég hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz :(
2012. júl. 5. 11:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezeket a szolgáltatásokat, és velük az internetet a szolgáltató biztosítja havidíjért vagy forgalmazási díjért cserébe. A különböző technológiák sebessége és elérhetősége (lefedettség) változó, de a fenti cikkek kifejtik ezt.
2012. júl. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mobilinterneten tudsz netezni. Internet, email, facebook, kinek mi kell.

A szolgáltatónál kell megrendelni, van napi, havi, stb csomag.

Érdemes (havi szinten a legolcsóbb) egy túlszámlázás nélküli havi csomag, Tmobilnál már 600Ft/hó kapsz.

[link]


[link]

(NetStart-ot ne válaszd, drága!)


De van a Telenornál és a Vodafonenál is.

2012. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kezdjük az elején: egy telefonnal nem csak beszédhívást lehet csinálni hanem adathívást is: pl internetezni rajta.

Ahhoz, hogy internetezni tudjál két dolog kell:


- adatelőfizetés: gyakorlatilag a szolgáltató ekkor engedélyezi, hogy a te SIM káryád használjon egy bizonyos APNt. Nem akarom túlragozni, az APNt fogd fel mint egy kaput amin keresztül az adatforgalom zajlik.


- A telefonodnak is ismernie kell ezt az APNt és be kell állítani rajta. Ilyenre minden mai telefonban van lehetőség, adathálózatok menüpont környékén, illetve a szolgáltató SMSt is tud küldeni ami felkonfigurálja a telefont automatikusan. Fontos tehát megjegyezni: nem elég az adatelőfizetés, a telefonodat is be kell állítani és ez fordítva is igaz.


Na ha ez eddig érthető akkor innen már könnyű. A levegőben ha nem is látod ott dekkolnak a cellák. Lefedettségtől függően lehet ott GSM cella ( ez a régebbi, 90-es évek elejétől van Magyarországon ) vagy 3G cella ( UMTS, WCDMA ahogy tetszik ). Sőt mindkettő ott lehet egy időben. Pl Budapesten van 3G és GSM lefedettség ugyanazon a helyen ( általában ).

A telefonodon vannak üzemmódok amin beállíthatod, hogy csak GSMet használjon, vagy mindkettőt ( sőt olyan telefon is van ami lehet "csak 3G" beállítást is eszközölni"

Szóval amikor elkezdel mondjuk internetezni akkor telefonod az APNen keresztül el kezd adatot forgalmazni. Attól függően, hogy milyen a cella lefedettség GSM cellán is adatozhatsz, de adatozhatsz 3Gén is.

A HSPA a 3G cella egyik különleges csatornája amit nagy sebességű adatfogralmazásra találtak ki.

Ha telefonod HSPA képes és 3G cellán adatozol akkor ezen keresztül fog menni a ténykedésed.


Az elérhető sebesség függ:


- cella kapacitástól

- telefonod HSPA képességétől ( van olyan telefon pl csak 7.2 Mbit/sec letöltést tud HSPAn, de van olyan is ami 14.4-et stb...)

- a szolgáltató mekkora sávszélességet rendelt SIM kártyádhoz

2012. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
+ a cella rádiós minőségétől
2012. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ..felfogtam :D
2012. júl. 6. 16:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!