Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért baj az, hogy 1 800*480...

Miért baj az, hogy 1 800*480 felbontású telefon nem tud lejátszani full hd videókat?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a full hd 1920*1080 pixel az több a kijelző felbontásánál, de akkor miért írják, hogy de szar telefon, hogy nem tud lejátszani full hd-t.Nem igazán értem.

2012. jún. 28. 11:31
 1/4 A kérdező kommentje:
800*480
2012. jún. 28. 11:34
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van rajta HDMI kimenet, és rá akarod kötni a tévére, akkor megszívtad, mert akadozni fog a kép. Azt hiszem DLNA megosztással is megoldható, de mindegy, mert ott is szaggatni fog.
2012. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert ha nem tud lejátszani full hd-t, az azt jelenti, hogy hardveresen gyengébb.

De ha belegondolsz hd-t se tud megjeleníteni a 800x480-as felbontású kijelző mégis le tudja játszani, mert elbírja a teló...


Egyébként meg szerintem felesleges ezzel foglalkozni. Ha magamból indulok ki akkor én mindíg a mobil kijelzőjének a felbontására konvertálom a videót/filmet amit akarok rajta nézni, ha másért nem, a helytakarékosság miatt..

2012. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1, a gyártók, hogy eladják az új telefonjaikat, egyre erősebb hardvert fejlesztenek, a sok birka meg bégetve éljenez


2, a telefon kamerák már alkalmasak full HD felvételére, ezt vissza is kell nézni


3, nem csak a telefon kijelzőjén nézheted, hanem egy lcd tv-re kapcsolva is, itt már natívan (teljes felbontásban) fullHD-ben látod


4, sokan ezzel "menöznek", (pedig egy normális videót nem csináltak még)

2012. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!