Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia x7-ről és az n8-ról mi...

Nokia x7-ről és az n8-ról mi véleményetek?

Figyelt kérdés
Milyen telefon?Jó vagy rossz és miért?
2012. jún. 9. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Maguk kategóriájában nem rosszak. Elvégre ezeknek nem kell egy erőmű, hogy fusson rajtuk a rendszer. Belle szoftverrel pedig már nagyon szépen futnak, és nagyon szerethető telefonok.

Az x7 külsőleg szép, de nem egy érdekmondó dolog. Drága az a 80 Mátyás érte ellenben az N8-al, ami a mai napig állja a sarat kamera és egyéb más terén is.

Jöhetnek most az zöldrobotos majmok is, hogy gyenge a hardver, fagy stb..., mintha ez rájuk nem lenne jellemző..DE, ha alap dolgokra kell, akkor e kettő közül tökéletes társ lesz mondjuk az N8. Nem véletlenül lett mérföldkője a Nokiának.

2012. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az X7 rossz, az N8 csak a kamera miatt jó. Ennek ellenére több mint kétszeresen túl van árazva az is. Tény, hogy nagyon elavult mindkettő.
2012. jún. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Jolinar már megint itt trollkodsz?!Tudnod kell kedves kérdező,hogy Jolinar utálja a Nokiat.Biztos neki valami 4 magos csodája van és irigykedik,hogy a Nokia Belle már elfut 680MHz-en akadás nélkül.


Szóval én a helyedben egy N8-at vennék.Az N8-amat tavaly március elején vettem és szervizt még nem látott!Amikor vettem a telefont többet is megnéztem és egyik se volt a kezemben.De rengeteg tesztet,cikket olvastam és hidd el egy cseppet se bánom,hogy a Nokia mellett döntöttem.Úgy választottam,hogy kb.4 évre veszem a telefont.Tudom,hogy 4 év múlva nem lesz egy csúcskészülék de nincs pénzem minden évben venni 100.000-es telefont.A rendszer mára elég stabil és szinte akadásmentes! Rengeteget moddolnak rá amivel szerintem már jobb testreszabhatóság terén,mint az Android.2016-ig biztos támogatott a symbian!A gorilla glas is bevált.Ha úgy döntesz mégis,hogy az N8-at választod,szivesen segitek bármiben!

Az X7-ről nem tudok nyilatkozni.De mivel Nokia igy biztos,hogy azzal is jól jársz!

2012. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

@11:00

Így igaz, utálom a Nokiát. Kicsit kevésbé, mint a Samsungot, de ugyanazért - mindkettő indokolatlanul túlárazza a telefonjait, ráadásul egyre gagyibb telefonokat gyártanak, de nem számít, a sok elvakult márkahű így is megveszi.

Irigység pedig egy szem nincs bennem, akkor sem cserélném el a Defy-omat egy N8-ra, ha te fizetnél nekem.


Mielőtt nekiállsz személyeskedni, legalább vedd a fáradságot, és olvasd el a válaszaimat, akkor talán nem állítanál hülyeségeket. Akkor azt is tudnád, hogy 1.5 éve első körben Nokiát akartam venni, de olyan fos volt az összes telefonja, hogy fél óra keresgélés után le kellett tennem róla. Ha valaki Nokiát vesz, az alsó hangon is irracionális, de én inkább vaknak hívnám.

2012. jún. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem személyeskedtem csak olyat állitasz mindig aminek nincs valóságalapja.

Megnéztem a te Defydet 64000Ft!N8 79000Ft.A különbség 15000Ft.De ezért a 15000Ft-ért kapsz beépitiett 16GB,jobb kamerát,HDMI kimenet,jobb minőségű headsetet,és nem Kinai.Most azok lényegtelen dolgok,hogy hány MHz meg MB,mert a rendszer optimalizálása a lényeg,hogy ahhoz mennyi kell.

2012. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A Defy-om csak 35 ezer volt, használtan vettem. :) De így sem cserélném el, annyival többet nyújt minden olyan téren, ami nekem fontos (elsősorben kijelző, hardver, szoftver - nem a gyári, hanem az, amit én állítok össze).

A kamerát elismerem, hogy jobb, a HDMI is előny, a gyári headsetről nem tudok nyilatkozni, sose használtam. A belső memória nem életbevágó, nekem elég a 8 gigás kártya, amit kaptam a telefonnal.

A Motorola pedig amerikai. (De a kínaiakkal sincs semmi gond, a ZTE és a Huawei már jópár olyan telefont hozott, amik porig alázták a nagynevű/nagymúltú gyártókat, elsősorban ár-érték arányban, de sokszor minőségben is.)

De ha már ezt az árkategóriát nézzük, ennyiért ott a Motola Atrix, két maggal, qHD kijelzővel, szintén HDMI-vel és 16 giga belső memóriával. Természetesen más a célcsoport, de az észérveket figyelembe véve sokkal jobban megéri.

2012. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hehe..mindenki védi az igazát.


Amúgy miért is elavult az N8? A proci architektúrán kívül?

2012. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pontosan azért. Ilyen árkategóriában szerintem nem illik ilyen procit árulni, mikor már 25-ért is ARMv7-est kapsz (bár nem a szívem csücske a 7225A). Meg a felbontása miatt is, az amoled már csak egy újabb fekete pont.
2012. jún. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Nálam most van tesztelésben egy X7-es Nokia.

Töökkéletes. És annyira egyedi, hogy hihetetlen!:) Eszméletlen szép szerintem maga a telefon, a Belle-el gyönyörű és akadásmentes a rendszer.


Ugyan nem autófokuszos a kamerája, de szerintem a fixfókusszal is szép képeket csinál. Szééép nagy kijelzője van, gyönyörű színekkel!:)

És tényleg durván bírja szuflával.:D 3 napig nem kell tölteni és egész jól használom.


Amúgy az EuroCenterben a Médiában(Vörösváry út) 65 000 HUF az X7-es Nokia, és az N8 is ilyen árban van, de ebben nem vagyok teljesen biztos.


Abszolút nem bántam meg, hogy Nokiát vettem/veszek!;)

Az androidos kötyögök meg vegyék, használják a vibrátor alkalmazást és verjék rá a tatukat.:))

Én teljesen megelégszem ezzel a telefonnal, amit TÉNYLEG brutális jó és gyors a Belle-el. ;)


Puszi, Jolinar! ;)

2012. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pl nem hinném, hogy a kérdezőnek fontos hogy ARM v7-es proci dübörögjön a telefonjába. Szetem megelégedik egy egyszerű felhasználói felülettel, aminek nem kel arm v7 ms885534568468454sad53h4634538746-ös számazású számoló ketyere, meg egy négymagos grafikai gyorsító...szvsz: JÓ választás az az N8 vagy az X7. Nem kell főzött rom Simbyanra (Bellére), hogy jól működjön...itt az android el is vérzik. És lehet, hogy elavult a hardver, hogy ha egy új (mai, igen, mert a Bellét 2012-ben bocsátották útjára) rendszer szépen fut rajta. Egy mai android (legyen 2012-es ICS), meg pont nem tud szépen futni (de a gb se) gyenge hardveren, csak főzött rommal.
2012. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!