Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Bele esett a vízben a telefono...

Kicsii97 kérdése:

Bele esett a vízben a telefonom mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nokia asha 302 tegnap este mikor engedtem a vizet a telefont véletlenül bele ejtettem. Rögtön ki is vettem és megnéztem van-e baja minden működik csak a képernyő be van ázva vagyis ilyen vizes belűről. Hajszárítóval próbáltam szárítani a kameránál sikerült mert az már nem olyan, a telefon képernyője se csak ha bekapcsolom.. Akut kivettem a sim kártyát és a memória kártyát is mit csináljak,hogy jó legyen??
2012. jún. 9. 11:00
 1/8 eNerdzsy ***** válasza:

Jól csináltad. Szét kell szedni amennyire lehet és hagyni kiszáradni.

Miután kiszáradt össze lehet rakni és, ha szerencséd van utána működni fog.

Ha működik akkor még van időd megnézni, hogy milyen telefont vegyél magadnak legközelebb mert valószínű, hogy hamarosan úgyis gondok lesznek az eláztatottal.

2012. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3-4 napon keresztül száradni kell hagyni.Addig meg se próbáld bekapcsolni.Legjobb az ablakban, szabad levegőn, hajszárítóval csak tisztes távolságból, ne közelről.
2012. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. jún. 9. 11:28
 4/8 ukulukumixD ***** válasza:
ha pl 1 percig a vizben volt annak annyi de ha annál kevesebb ideig szét kell szedni és az aksit ha rizsbe rakod kiszivja a vizet kb. 48 óráig kell hagyni és müködni fog én már tapasztaltam
2012. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem volt 1 percig benne ahogy bele esett rögtön nyúltam utána. Az Aksit tegyem a rizsbe vagy a telefont??:DD Amúgy semmi baja csak ha bekapcsolom a képernyőben látszik a víz de minden működik rajta ahogyan eddig..
2012. jún. 9. 11:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Sem a rizses, sem a sós, sem a fagyasztós módszer nem működik, azaz nem feltétlen, erre nincs általános szabály.Talán megoldja, talán nem.


Ha azonnal érte nyúltál, akkor valószínűleg komoly baja nem lehet, 3 napig szárítsd a telót, úgy, hogy le van szedve a hátlap, akksi ki van szedve, sim, és mem.kártya ugyanúgy.

Esetleg ha van kompresszorotok, akkor megpróbálhatod megfújni egy kicsit.

Beázás ellen általánod módszer a javításra nincsen.

2012. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
általános*
2012. jún. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bp1985 ***** válasza:
Nem kellett volna nyomkodni. Beesik, szètszed, bèkènhagy, hajszàrìtòt elfelejt. Te 2 dolgot csinàltàl rosszul. Remènykedj.
2012. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!