Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha sokáig van töltőn a telefon...

Ha sokáig van töltőn a telefonom kifolyhat az aksija, mint az elem amikor sokáig töltöm?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
rajta lehet egy évig is nem fog kifolyni, mert olyankor csepptöltő módban van. amik kifolynak az Ni-mh akkumulátorok a tied meg 99,999 százalék, hogy Li-ion-os
2012. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem.Túlfesz ellen az IC és a töltő is blokkol, 100% után nem tölt tovább.
2012. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
nem folyik ki nekem egész éjszaka rajta szokott lenni, de semmi baja nem volt soha....
2012. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elem nem tölthető! (Léteznek speciális 1,5 V-os újra tölthető elemek, de a kérdező nyilván nem ezekre gondol!)


Az elemek "kifolyása" hosszú állás során elektrokémiai , és hőmérsékleti hatások miatt történik. A cink-szén elemek a cink henger átmaródása miatt folynak ki, a mai modern és környezetvédelmi előírásoknak megfelelőkkel nincs ilyen gond, hosszú távon sem.


Elemet tölteni nem szabad, jobb fajta töltők nem is töltik (az elem kapocsfeszültsége cellánként 1,5 volt, a kis akkumulátoroknál 1,2 volt), ha egy nagyobb feszültségű töltővel megerőszakolják elem esetén a töltést, robbanás, az elektrolit szétfecskendezése, baleset (esetleg túlhevülés miatt tűz) lehet a vége.


A telefon,- stb. akkumulátorok töltői nem töltik túl az akkumulátorokat, csepptöltő (szinten tartó) üzemmódba kapcsolnak a feltöltés után. Hátrányt a töltő hálózati áram fogyasztása jelent ilyenkor, ami bár nem sok, de sok kicsi sokra megy...

Ha arra gondolunk, hogy egy töltő üresjárati teljesítmény felvétele nagyságrendileg egy egyszerűbb LED fényforráséval megegyező lehet, akkor azt az energiát már célszerűbb világításra felhasználni!

2012. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem fog kifolyni. A régi nikkel-metál hibrides telómnak amikor felmondta az akksija a szolgálatot, még 1-2 hónapig vezetékes üzemben működtettem. Pedig a sz.rabb technológia. A laptopomat is állandó vezetékes üzemben működtetem. Újonnan bír 2-3 órát, 4 évesen kb. fél órát bírt múltkor akksiról.
2012. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szerintem a szemed hamarabb kifolyik.
2012. jún. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!