Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a teendő ilyenkor?

Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
A fürdőszobában hagytam az érintőképernyős mobilomat, amikor észrevettem, hogy ott van már átázott és ahogy látta ma képernyőjébe is belement a víz mert amikor lezártam a billentyűzárat még akkor is világított foltokban a képernyője ilyen fehéres-kékesen,így még lehetett használni, de másnap már semmi, bedöglött nem reagál semmire, tiszta fekete a képernyő. Szétszedtem és láttam hogy egy kicsit vizes belül, így kivettem a memóriakártyát, SIM-kártyát és mindent, és hagytam száradni meg hajszárítóval is végig mentem rajta, de még most se semmi? MIt csinálja? Még csak egy éves a telóm és anyumék tűkön fognak ülni, mert mindig egy év után valami történik a telómmal, és most nem kioktatásokat kérek hanem szakszerű választ hogy mit csináljak.
2012. jún. 2. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos szervíz, és fizetős lesz mert garanciába nem fogják a beázott telefont javítani
2012. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és az jobban megérné ha vennék egy újjat?:)
2012. jún. 2. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez attól függ milyen árkategóriájú telefonról van szó...
2012. jún. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lehető legrosszabbat tetted a telefonoddal:


-Beázott, vagy a pára ment bele, majd úgy hagytad.Ha mázlid van, csak a kijelző adta meg magát, de ha már az akksi alatt is vizes volt, még lehet, hogy az alaplap is elszállt.

-Nekiestél a hajszárítóval, ami nemhogy javít a helyzeten, de a forró levegő tönkrevághatja az alaplapon az ic-t, vagy a processzort, vagy bármit.Nem véletlenül írják rá a dobozra a biztonságos üzemi hőmérsékletet, azaz azt a 40-50 fokot max, te meg nekiestél a 60-70-xx fokos forró levegővel fűteni.Ez még hagyján, de a fűtőszálakon és a venti megült port is nyomtad rá rendesen.Sűrített levegővel kellett volna próbálkozni, a szervizben is ezzel fújják ki a vizet a telefonból.


Azonnal ki kellett volna kapcsolnod, az akksit kivenni, 3-4 napig szárítani az ablakban, de még ez sem biztos, hogy segített volna.Függ a beázás mértékétől.


Ha az alaplap még használható, akkor is elindult a korrózió-oxidáció, amit nem olcsón távolítanak el, és tesznek használhatóvá, illetve telefon függő a kijelző csere ára.

Még lehet, hogy jobban jársz, ha veszel egy új telefont, ugyanis nagyon sok esetben a beázásra nem vonatkozik a garanciális csere.

Érdeklődj a szervizben.Egyelőre jobbat már nem tudsz csinálni.

2012. jún. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket de megoldottam a helyzetet, van még egy telóm azt használom :)
2012. jún. 4. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!