Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen symbian-ok vannak?

Milyen symbian-ok vannak?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázza nekem,hogy milyen fajta symbian-ok vannak.Ezt úgy értem,hogy van symbian 3 meg ilyesmik. Van symbian 2 is? Meg láttam,hogy van symbian3 anna, én meg úgy tudtam,hogy a symbian anna az már egy új symbian és nincs mellette még egy név min symbian 3 anna. azt tudom ,hogy van symbian belle ,de annak is van előtte egy olyan neve hogy symbian 3 belle? légyszives magyarázza el valaki és ha lehet akkor egy példát pld: milyen tlefonon van rajta.
2012. máj. 28. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Symbian 2 nincs. Van a Nokia által régebben favorizált S60-ra keresztelt Symbian. Majdhogynem az összes Nokia okostelefonon ez van, meg a Sony Ericsson Vivaz, Vivaz pro és Satio modelleken és a Samsung Omnia HD-n is ez fut.

Akkor ott van még a régebben a P szériás Sony Ericssonokon, a W960-osan meg ha jól tudom 1-2 Motorolán futó Symbian UIQ (ezt ma már nem használja senki) és a nemrég megjelenő Symbian^3. Ennek a rendszernek a frissítései az Anna és a Belle. Az újabban megjelenő Symbianos Nokiákon már ez van (500, 700).

2012. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Symbianból egy van, mindig is egy volt a rendszer. A mobilokra viszont kell grafikus felület is, ezért a Symbian OS mellé hozzá szoktak csapni valami felületet. Régebben volt több fajta UI, de mára már csak az Avkon maradt fenn. (ezt szokták egyébként S60-nak is nevezni)


2008-ban a Nokia bevezette a hatványos elnevezést a Symbian OS + S60 páros megnevezésére. A Symbian OS 9.4-es verziója mellé az S60 5.0-s verzióját adták és ezt elnevezték Symbian^1-nek.


2010-ben megjelent a Symbian^2 (Symbian OS 9.4 + S60 5.1). Ezt a verziót csak japán mobilgyártók használták, a Nokia nem, így nem is nagyon lett ismert.


Ugyancsak 2010-ben jött a Symbian^3 is (Symbian OS 9.5 + S60 5.2), ezt már újra használta a Nokia és az egész világon ismert lett.


A Symbian^3 kiadás után a Symbian^4 jött volna, de ezt törölték és helyette jöttek a Symbian Anna, a Nokia Belle és a Nokia Belle Feature Pack 1 kiadások, így eltűnt a hatványos elnevezés.

Az Anna a S^3 egy módosított, javított kiadása volt.

A Nokia Belle kiadások viszont sokkal komolyabb újításokat tartalmaznak, mind a Symbian OS (9.5 helyett már 10.1), mind az S60 (Belle -> S60 5.3, Belle FP1 -> S60 5.4) tekintetében. A közeljövőben pedig várható a Nokia Belle Feature Pack 2, ami az S60 5.5-öt fogja tartalmazni.

2012. máj. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm! Ezt rendesen megválaszoltad :) Felpontozlak érte.
2012. máj. 31. 21:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!