Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet, hogy a memóriakártyým...

Lehet, hogy a memóriakártyým vírusokat kapjon?

Figyelt kérdés
Zenéket és képeket raktam át a telefonomra, amikor hirtelen lekapcsolt és azóta nem mutatja a benne lévő dolgaimat, de csak azokat amik a memóriakártyán vannak. A helyet ugyanúgy foglalja. Hogyan lehet ezeket a fájlokat letörölni? Mi a gond a kártyámmal? Előre is köszönöm :)
2012. máj. 22. 17:27
 1/7 eNerdzsy ***** válasza:

Olyan is előfordulhat, hogy a kártyára vírussal fertőzött fájl kerül de ebben az esetben inkább az lehet a baj, hogy másolás közben kikapcsolt a telefon.

Ettől sérülhettek a kártyán lévő fájlok, ezért nem lehet "látni" őket.

Ha fontos dolgok voltak rajta akkor szakember jó eséllyel vissza tudja az adatokat állítani.

Ha nem olyan fontos, hogy visszaszerezd az adatokat akkor csatlakoztatni kell valamilyen módon a kártyát egy számítógéphez és "formázni". Ettől az adatok végleg eltűnnek és az összes hely felszabadul a kártyán.

2012. máj. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
Nem lehet, hogy valamilyen rejtett mappa vagy fájl került a kártyára? Végső esetben a formázást javaslom, valójában ez a leggyorsabb és legegyszerűbb megoldás. Ha utána is rossz, akkor a kártya megadta magát, de azért nem árt kipróbálni egy kártyaolvasóval vagy egy másik kütyüben, tényleg ő mondta-e be az unalmast.
2012. máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elnézést az értelmetlenkedésért, de nem értek én az ilyen dolgokhoz. Hogyan végezzem el a formázást?
2012. máj. 22. 18:01
 4/7 anonim ***** válasza:
berakod a szgépbe, sajatgép, a kártyát kikeresed, jobb egér gomb, formázás.Ekkor megkerdezi biztosan formázni akarod-e, igen.
2012. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha már ez sem segített, akkor adjam oda egy szakembernek ugye?
2012. máj. 22. 19:53
 6/7 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem segítenie kell. Az is lehet gond, hogy vásárláskor nem volt leformázva a kártya. Bár újonnan már minden kártyát gyárilag formáznak, én mindig elvégzem a PC-vel is.
2012. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg gyorsformázással, és mindenképp FAT32-re formázd, mert az NTFS fájlrendszer nem lesz jó.
2012. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!