Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Bele esett a samsung galaxy...

Bele esett a samsung galaxy ace telefonom a vízbe. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 napja bele eset az ace a wc-be ugy hogy mi előtt bele eset vonla a vízbe ki esett az akkumulátor és kikapcsolt állapotba került a wc-be. 3-4 mp percig lehetet a vízbe gyorsan kivettem és megtörölgettem és oda tetem a radiátor mellé száradni 2 napig. és most be akkartam kapcsolni akkor ki adja a samsung felíratott és utána a képernyő feketén világit, de a gombok ugyan úgy világítanak.

hallotam olyat hogy desztillált vízbe kell bele áztatni az segít rajta. ártana még neki ha bele áztatom?

vagy vigyem szervízbe? szerintetek ha nem mondom el hogy vízes lett akkor garanciába megcsinálják?, mert a régi samsung telefonomba az akksiján volt egy ilyen beázás jelző, de az ace-nek az akksiján ilyet nem találok.

Vagy elmondja hogy vízes lett, de akkor a javítás menyibe kerülni?


2012. ápr. 16. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ne áztasd még jobban.

És tök mindegy mit hazudsz a szervizben, a telefonban vannak indikátorok, amik víz hatására elszíneződnek így látni fogják, hogy víz érte.

Megkérdezheted mennyi a javítás költsége, de van egy olyan tippem, hogy nem érné meg, túl drága lenne... akkor már egy új telefont.

2012. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Macs1209 ***** válasza:
100%

Telón belül 3 helyen van folyadékindikátor. Szervíz

nem javasolt, mert még bevizsgálási díjat is ki fog-

nak számlázni (mert hülyének akartad nézni őket).

Kijelző már foltos lett, azon is látszik, hogy kapott

egy kis vizet.


Megoldás:


Apróra szétszeded, ioncserélt vízzel + fogkefével (eset-

leg sűrű körömkefével) sikálod egy darabig, aztán hajszá-

rítóval szárítod kb 15 percig, vársz 10 percet, megint

15 perc, utána pedig hagyod magától kihülni. Kb 1 óra múl-

va összerakod és imádkozol.


Valószínű nem száradt ki teljesen, illetve olyan helyre

került a víz, ahol komoly károkat okozott.


Ultimate solution az ultrahangos antioxidáns megoldás len-

ne, de nem hinném, hogy rendelkezésedre áll.


Sok sikert.


Javíttatni pedig nem éri meg, mivel főpanel + kijelző cse-

rés, annyiért meg újat vehetsz.

2012. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!