Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerinted melyik a legjobb...

Szerinted melyik a legjobb oprendszer?

Figyelt kérdés

Android - WP7 - iOS?


és miért?


2012. márc. 16. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:

iOS - egyszerű, átlátható, optimalizált (nem sok készülékre kell optimalizálni). Viszont nehéz belenyúlni a rendszerbe, bluetooth nem az erőssége, iszonyúan túlárazott készülékek.


Android - egyszerű, átlátható, nagyon testreszabható, optimalizáltság a készülék hardverétől erősen függ. Könnyű a rendszert cserélgetni, belenyúlni, így még testreszabhatóbb lesz. Ár arányuk jobb, de itt is akadnak kivételek.


WP7 - átlátható, egyszerű, de egyhangú menürendszer. Többet nem tudok erről a rendszerről.

2012. márc. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha szubjektív vagyok akkor Android, mert nyílt és több készüléken több hardver alatt megtalálható ugyanakkor ezáltal kevésbé optimalizált. És nem utolsó sorban olcsóbb. (Még a csúcs Android készülékek is bőven olcsóbbak mint az iPhone) Google Play nagyon nagy, rengeteg app van rá, szinte bármit megtalálsz.


Ha objektív vagyok akkor iOS, mert az a legjobban optimalizált rendszer, gyors, gördülékeny ugyanakkor csak az Apple iPhoneokon, iPadeken, iPod Touchokon fut. Most, hogy telefonokról beszélünk az iPhone-t nézném csak, az AppStore nagyobb mint a Play, rengeteg jó app van itt is, nagy érdemi különbség itt nincs az Android és az iOS között. Nagyon drága, bár szép és jó is, de drága.

WP7 szerintem pedig a kettő nyomába se érhet. Próbálkoznak nagyon a Microsoftnál vele, most a legújabb áldozat, a Nokia akinél azért a WP7 hatalmas előrelépés az utóbbi évek felesleges Symbian erőltetései után. Véleményem szerint a WP7ből sose lesz csúcsrendszer.

2012. márc. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ios szerintem de attól hogy valami drága nem lesz rosszabb. és mondjuk külföldön nem sokat számit aza 20-30 ezer ft eltérés
2012. márc. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igazából a legnagyobb kérdés


elegancia és zártság - testreszabhatóság és nyíltság

2012. márc. 16. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:

"Android, mert nyílt"


A kérdező, szerintem nem szeretne rá játékokat írni, kernelt fordítani és hasonló dolgokat.


El vagy tévedve a nyílt oprendszert jelentését illetően.

2012. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*oprendszer
2012. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pontosan tudom, hogy mi a nyílt oprendszer jelentése. Nekem számít, ugyanis én érdemben írok rá programokat.
2012. márc. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eddig milyen témában fejlesztettél rá programokat?
2012. márc. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!