Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos telefon hogyan...

Androidos telefon hogyan csatlakozhat otthoni hálózathoz?

Figyelt kérdés
Addig eljutottam hogy a pc látja a telefon tartalmát wifin keresztűl, de én azt akarom elérni, hogy a telefon fájlkezelője is lássa a pc-n lévő tartalmakat. A többi gép ill. a médialejátszó látja egymást hálózaton belül csak a telefon nem látja a többiét. A netem sem találok konkrétumot a témával kapcsolatban.

2012. febr. 10. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha ftp szervert telepítesz a gépre, és a telefonról ftp klienssel nézed.
2012. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs valami oldal ahol részletesen leírják, hogy hogyan kell ezeket csinálni?
2012. febr. 10. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a számítógépen meg van csinálva a megosztás (Win7 alatt lehetőleg kikapcsolva a jelszavas megosztás, de nekem ez az alap, nem tudom hogy amúgy működne-e), akkor a telefonra kell egy Ghost Commander és egy Samba for Ghost Commander (Marketről, magyar nyelvű telón magyar lesz). Ez egy olyasmi fájlkezelő, mint a Total Commander a gépen. Egyik panelbe beírod a "\\gépnév\" elérési utat, és máris látod a megosztásokat.
2012. febr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kicsit szájbarágósan ha lehet. Ha megnyitom a Ghost Commanderen belül a Samba share menüt, akkor megjelenik 5 ablakocska 1.Szerver (gondolom a pc neve) 2. útvonal (itt csak egy / jel van. gondolom a / után beírom hogy D vagy valamelyik meghajtót.) 3. Domain (fogalmam sincs mi ez) 4. Felhasználó (gondolom a telefon neve) 5. jelszó (gondolom a hálózat jelszava).

Tudom, hogy idegesítő amit csinálok de akkor is végigcsinálom.

2012. febr. 11. 09:17
 5/6 anonim ***** válasza:

"1.Szerver (gondolom a pc neve)"

Igen, ide kell a géped neve vagy IP-címe.


"2. útvonal (itt csak egy / jel van. gondolom a / után beírom hogy D vagy valamelyik meghajtót.)"

Amikor a gépen egy mappát megosztasz, meg lehet adni, hogy mi legyen a megosztás neve. Vagy azt beírod ide, vagy üresen hagyod, és úgyis tudod majd tallózni, mint a mappákat.


"3. Domain (fogalmam sincs mi ez)"

Domaines hálózatban kéne csak használni, otthon úgysem ilyened lesz.


"4. Felhasználó (gondolom a telefon neve)"

Ha pl Win7 alatt felhasználónév+jelszavas megosztást használsz akkor ez lenne a felhasználónév, aki elérheti az adott mappát.


"5. jelszó (gondolom a hálózat jelszava)"

Ez meg az előző felhasználó jelszava.


Hogy ez utóbbi kettő ne kelljen, érdemesebb kikapcsolni a Win7 jelszavas megosztását: Hálózati és Megosztási központ, bal oldalt felül Speciális megosztási beállítások, és alul a Jelszóval védett megosztások kikapcsolása, valamint Felhasználói fiókok és jelszavak használata más számítógépekhez való kapcsolódáskor (mert itt a másikon bekavar a Win7).

2012. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Alakul ez. Beirtam a pc nevét a többit üresen hagytam és egyből megjelent a pc-n lévő összes mappa.De mikor valamelyiket meg akarom nyitni akkor felhasználónevet és jelszavat kér, pedig a jelszavas védelmet kikapcsoltam a pc-n. Mit irjak be?
2012. febr. 11. 10:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!