Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az igaz ha router antenna-ja...

Az igaz ha router antenna-ja pl 56km max tudja sugározni a jelet? (lent)

Figyelt kérdés
Helló nah az lenne a kérdésem ha pl: veszek egy olyan router antenna-t ami pl 35km tudja a wifi jelet sugározni és befogom a telefonommal a jelet(sgs2)akkor nem tudok netezni mert nem ér vissza a wifi jel( nincs benne annyi kakaó) ez igaz lehet?
2012. jan. 13. 20:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Úgy látom nagyon felizgattad magad.

Gondolom az általános iskolai fizika tanárod nem mondta hogy az otthoni wifid nem fogod 35 km távolságból használni mobiltelefonnal.

Ugyanilyen iránybaállított antennával 11 Mbps a kapacitása ezen a távolságon, nélküle nulla.

2012. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem tudod használni. Azért mert a telefonodban nincs olyan adó teljesítményű adó amivel áthidalhatnád a távolságot.

Amire jó lehet ez az atenna, amikor két routert akarsz összekötni a levegőben, nagyobb távolságra. Ha az antenna paraméterei ( pl nyeresége ) meg is felelnének a feltéleknek, akkor sem hiszem, hogy a boltban kapható routerekkel nagy távolságokat ( n x 10 km) át lehetne hidalni. A "mikró" átvitellel ( nagy fehér dobok a bázisállomás tornyok tetején ) lehet ekkora távolságokat átvinni, de más teljesítmények mellett.

2012. jan. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolnak köszönöm!
2012. jan. 13. 22:06
 14/17 norberto79 ***** válasza:
Arrol még nem hallottál hogy a rúter gagyi antennáját el kell hajítani, és helyére kötni az antennárol lejövő csatlakozót, nem a rúternek van adóteljesítménye hanem az antennának. Én személy szerint úgy oldottam meg (igaz csak ~10km) híd üzemmódba állított AP-k pofáztak egymásal a két végponton, lejött a lan kábel bele a wifi routerbe, ennyi. Én kérek elnézést.
2012. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"a rúternek van adóteljesítménye"


Az érdekes lenne, ha egy passzív alkatrésznek ( a router antennája ) lenne bármilyen adóteljesítménye. Én kérek elnézést.

2012. jan. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
"a rúternek van adóteljesítménye hanem az antennának" - lemaradt a teljes idézet, helyesbítés tőlem.
2012. jan. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 norberto79 ***** válasza:
A lényeg hogy működött, sikerült a város töb ponját és peremterületeket ellátni így nettel mindneki örömére...
2012. jan. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!