Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért baj ha egy 13-15 évesnek...

Miért baj ha egy 13-15 évesnek csúcskategóriás telefonja van?

Figyelt kérdés
Miért baj?! Csak mert ahogy látom, a válaszolók többségének baj, ha egy 13-15 gyereknek mondjuk HTC Desire S-e van.... írjátok hogy nem tudja kihasználni... attól, hogy egyesek annyira analfabéták voltak ennyi idős korukba, hogy nem tudtak egy akkori " csúcs vivmányt" használni... nem biztos hogy mindenki olyan hülye mint Ő volt akkor... már nagyon felidegesítettek
2011. júl. 7. 00:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha kiérdemli semmi. Mellesleg azért mert tök felesleges. Nem csak 13-15 éveseknek... mindenkinek. Minek?
2011. júl. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

"már nagyon felidegesítettek"


1:Azért,mert 13-15 évesek,pont hogy nem a telefonjukra kéne maszturbálniuk,hogy milyen menő milyen új,közben nem figyelnek sem órán,sem sehol másol.

2:Még ugye ottvan hogy sír a szátok ha kizsebelnek titeket a rezesbőrű bandák.

3: ÚÚ HÁTÉCÉ DÍZÁJÖR,ÚÚ ÁJFÓN Százezerforint biztosjó apu anyu vedd meg kérlek.Apu anyu pedig megveszi saját keresetéből azt a készüléket,amit egy FELE árú másik márka képes lenne nyújtani,csak éppen nem azt kérik mert az nem HTC meg Iphone hanem ZTE,Motorola.És a kölök egy petákot nem fizet érte.

Gyereknek nem 100-120ezer forintos telefon való.

Ameddig a szülők megveszik a készülékeket a gyerek nem fogja megtanulni,hogy bizony súlya van egy ilyen nagyságrendű vételnek,és ez a mai pénzcentrikus világban a legnagyobb hiba.

2011. júl. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát, én még a mai napig sem tudok mire használni egy ilyen csúcskategóriás kézi készüléket... Néha megnézem rajta a híreket, meg rendszeresen nézem az időjárás előrejelzést, a valuta árfolyamokat és még pár dolgot, de ennyi. Egyszerűen túl sok már.

Amúgy kíváncsi lennék, hogy egy 13 évesnek ugyan mi szüksége lenne egy ilyen készülékre a játékon kívül. Mert, hogy szerintem csak arra kéne neki, hogy szórakoztassa magát, viszont ahhoz túl drága. Pláne úgy ,hogy két hét múltán már unalmassá válik.

2011. júl. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

A következőket annak ellenére írom, hogy van egy húgom, akivel szintén ugyanez a bajom.

Először is, nem a saját pénzén veszi. Ha telik a szülőnek, ha nem, a gyereknek meg kell tanulnia a pénz értékét, és megbecsülni, ha megszerez valamit.

Továbbá szerintem is teljesen felesleges, nekem egy tízezres Nokiám van, és minden igényemet kielégíti. Ilyen fiatal korban szerintem az a legfontosabb, hogy haza tudj szólni, ha mondjuk lekésted a buszt.

Ahelyett, hogy a telefont nyomkodjátok, vegyetek a kezetekbe egy jó regényt. Az életben többre mész vele, ha intelligensnek tűnsz, mint ha látják rajtad, hogy pénzes vagy. (Ez természetesen nem személy szerint rád vonatkozott.)

2011. júl. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Csunyuszancuhbaba:) válasza:
44%
Szerintem se kéne ilyet venni a szülőnek, mert ha a gyerek minden sz*rt megkap, akkor nem fog semmit megbecsülni. Én kiküldeném mind egy szálig kapálni a földekre őket.
2011. júl. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
94%

Én sem értem meg teljesen, bár szerintem nem gondolnak bele, hogy esetleg az a 13-15 éves meg is dolgozik az "ájfónért" mondjuk.

Én se csak egy csettintésre kaphatok új telefont, úgy küzdöttem ki a szüleimnél, mivel már a 4 éve nálam üzemelő, "igényeimet nem kielégítő" telefont félholtra használtam. Végletekig kihasználtam, az is elég bonyolult volt, és pl. én értek annyira a technikához, és kell is annyi, hogy ki tudjak használni egy "ájfónt". Tízezer forintot adok bele az új telefonba, a maradékot anyuék úgy fizetik ki, hogy nekem le kell dolgoznom, illetve ez a születésnapi és karácsonyi ajándékom. Ja, és nem vagyok egy hisztis rib@nc se (mert lány vagyok) aki egész órán azt tolja, vagy esetleg egy irodalom órán szórakoztathatom magam vele, mert ki ne tenné? De még így is 4 egész felett volt az átlagom most is.

Szóval ahelyett, hogy mindenki szidná a korombelieket, inkább először szemügyre vehetné őket, és elgondolkozhatna, (mert ez azért látszik - hogy vigyáz-e a telefonjára, vagy csak úgy mutogatja) hogy tényleg nem tett le a gyerek semmit azt asztalra az új telefonért? Nálunk a családban, sőt még a barátaim között is mindig kellett tenni valami nagyon, valami nagyért. Főleg, ha csúcskategóriás telefonról volt szó. Én még csak kevés olyat láttam, aki úgy villog vele, hogy nem tett érte semmit...

(Persze én is ismerek olyan 14 évest, aki fél éven belül már a 3. érintőképernyős telefonját darálja be úgy, hogy csak a 0.facebook-ra meg a játékokra kellett neki...)

Bocsi, ha hosszú valakinek, mehet a piros kéz ha nem tetszik :)

2011. júl. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hali!


Nekem csak Galaxy 3 van Android 2.1 es merem allitani hogy az atlagnal jobban kihasznalom a telot, de ezt se 100%ban.

Hasznalom:

-Vizszintezesre(ha nincs keznel mas), eleg jol belovi a vizet.

-Mail kliensnek, az ossz email cimem befut ra.

-MSN

-Skype

-GPS

-Net, youtube, a napi tajekotatoval bezarolag

-Hangrogzito

-Fenykepezo, kamera

-Jegyzet, emlekezteto, ebreszto, Ora, naptar

-Office(word, excel)

-szamologep

-Angol-Magyar szotar

-Winamp(zene), Tv, filmek(az utobbi 2re kicsi a kijelzo)

-Jatek(min 10 alk.)

-Szakmai progi

-File kezelo, Web szerver, Ftp-szerver

-E-book

-Pdf

-Telefonalas, Sms


Szerinted miert is kell ezekhez csucskat.tel.?

Szerinted kihasznalja a telojat a kiccsavo?

(es a Wifi-s billentyut meg ki sem probaltam) :D

2011. júl. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek az előttem hozzászólókkal, de 2 dolog azért felmerült bennem:

1. lehet, hogy a gyerek tényleg megdolgozott érte

2. itt senkinek semmi köze nincs ahhoz, hogy ki milyen telefont vesz a gyerekének. Mondogathatjátok, hogy fölösleges, de nem a ti pénzetekből vette akkor titeket miért érint meg ennyire mélyen? Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja.

2011. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

13 éves fiú vagyok és Galaxy Ace-m van. Saját magam gyűjtöttem a pénzt, nem menőzésből vettem, 100%-ig nem tudom kihasználni, max 80%.


Az átlagom mindig 4.5 felett van, és az év végi átlagom most 7-be 4.8 lett. Mellesleg a mi osztályunkban: MINDEN FIÚT UTÁL MINDEN TANÁR ÉS DIREKT ROSSZABB JEGYET AD NEKI.


1 évig gyűjtöttem egy ilyen telefonra. Elsőnek a Dell Streakot céloztam meg, Majd jött az Ace és az lett megvéve.


Mielőtt megkaptam egy 5 éves Samsung SGH-E250-em volt ami már nem reagált a gombokra így semmit se tudtam vele csinálni. Amikor még csak 4 éves volt ugyan ebben szenvedett de nem annyira. Ezért helyeztem kilátásba egy új telefont. Másfél hónapos a teló és egyáltalán nem unom.


Nekem ha iphone kéne biztos nem újat vennék mert az túl drága. Galaxy S-ből is rengeteget kerestem meg Ace-ből hátha van olcsóbban használtam de nem találtam.

2011. júl. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak az becsüli meg igazán, aki maga dolgozott meg érte. Aki csak úgy megkapja anyutól aputól az nem. És nem értem mire tud mondjuk használni egy 13 éves gyerek egy Galaxy S-t...
2011. júl. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!