Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Új telefon akkumulátorát hogy...

Új telefon akkumulátorát hogy kell bejáratni?

Figyelt kérdés
úgyértem ha lemerítem aztán 12 vagy 24 óráig kell tölteni?
2011. jún. 15. 06:53
 1/9 anonim válasza:
24 óráig töltsd.
2011. jún. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem kell ilyet mint az első írt, feltöltöd és használod, ezeket már nagyon régóta nem kell formázni mint régen.
2011. jún. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A mostani akkumulátorokat nem kell formázni, és nincs memória effektus sem! Összerakod, használod, ha látod, hogy merül akkor tedd töltőre. Hiába hagyod fent egy napig, úgyis lekapcsol a töltés néhány óra elteltével.


[link]

2011. jún. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de amikor vettem a telót rákérdeztem és azt monták hogy kell
2011. jún. 15. 07:27
 5/9 A kérdező kommentje:
ZTE Blade telót vettem amit nemrég dobtak piacra
2011. jún. 15. 07:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nekünk nem hiszel, akkor idézek a belinkelt cikkből (hátha egy mondatnál hosszabbat is hajlandó vagy elolvasni):

:-)


"A lítium-ion nagyon tiszta technológia, így semmi szükség nincs az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol."


A forrás még mindig:

[link]

2011. jún. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a véleményem, a telefonos boltban csak ahhoz értenek hogy eladják a telefont.

Nem kell semmit csinálni vele. Bekapcsolod. Ha merül, ráteszed a töltőre, ha jelzi hogy fel van töltve, akkor kihúzod. Ennyi.

Nem baj az se ha többször töltöd rövidebb ideig, azt szereti ha sok nafta van benne. Nem kell lemeríteni, az nem jó neki. Töltsd amikor merül, nem kell várni míg 3 nap múlva lemerül.

2011. jún. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A telefonos boltban olyan hü_lye pi_csák ülnek, akiknek egy 5 évvel ezelőtti képzésen elmondták mondatról mondatra mit kell mondani és ezt ismétlik mint a papagájok, de semmihez nem értenek valójában.
2011. jún. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bp1985 ***** válasza:
Ha tönkre akarod vágni az akksidat, akkor formázd le. Ezer éve nem kell. Egyszer kioktattam egy agyoniskolázott eladót, majd csak pislogott, mikor mondtam neki, hogy nézzen utána.
2011. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!