Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van valóságalapja annak a...

Van valóságalapja annak a feltételezésnek, hogy a mobiltelefonok bekapcsolt állapotban gyorsabban lemerülnek olyan helyeken, ahol nincs térerő?

Figyelt kérdés
Egy tanártól hallottam ezt, korábban még nem hallottam ilyesmit.
2011. máj. 10. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
ÖÖÖ nem értem a logikát a cella készenléti állapotban veszi le az aksit, most az hogy nincs térerő valahol az vagy lasabban meríti vagy ugyanolyan gyorsan. Szerintem hülyeség ez a feltevés.
2011. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség. Szerintem. Szoktunk menni Almáskeresztúrra,ott az 1hetes telefonom 1 nap alatt lemerült. Ott se Telenor,se T,se Voda.. A telefonom az mindig térerőt keresett igy gyorsan lemerült. Hisz akkor ugye világít,meg stb..
2011. máj. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
olyan helyen dolgozok, ahol nincs térerő, idegenvezető vagyok, egy túra átlag 40 percig tart, ezen idő alatt a telefonom a zsebemben szokott lenni, bekapcsolt állapotban. A telefont nagyjából 6 hónapja vettem. Használattól függően átlagosan 7-8 nap szokott eltelni 2 feltöltés között.
2011. máj. 10. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szakemberként én is hozzászólok.

Igen valóban gyorsabban merül le abban az esetben ha automatikus hálózatválasztás be van kapcsolva.Ugyanis folyamatosan próbál kommunikálni az adóval-keresi az elérhető hálózatokat, ebből kifolyólag magasabb teljesítménnyel is üzemel az adó-vevő egysége.Magasabb teljesítmény+állandó üzem=rövidebb készenléti idő.

Ha ezt el szeretnénk kerülni akkor állítsuk kézi üzemmódra és ekkor csak akkor keres hálózatot ha mi szeretnénk.

Ám a fent leírtakat szinte minden gyártó fel is tünteti a készülék kézikönyvében!

2011. máj. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves legutóbbi hozzászóló!


Köszönöm a szakértői választ!

2011. máj. 13. 08:51
 6/7 mrharcsi válasza:
ez abban az esetben lehet igaz hogya a telefonba a hálozat keresés automatikusra van beálítva nem kézire. mivel automatikus így folyamatosan keresi a legközelebbi tornyot és így nagy az esélye annak hogy előb lemerül az aksi
2011. máj. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém ma reggel vettem le a töltőröl. A hely ahol dolgozom egy nagy lemez csarnok, benne sok lemez cuccal. Térerő csak az ajtónál van, bent szinte nulla. Délre 46 százalékon volt, 3 körül ki is volt kapcsolva. Úgy hogy napközben néha néha megnézem rajta az időt, akkor látom hogy forog forog a térerő jelnél a kis nyíl. Itthol sokat nyomogatva, youtube, face, is kibír majdnem egy teljes napot. Olyan is volt már hogy munkában azt éreztem hogy forró a telefon a zsebemben. Ránéztem, térerő nulla de az akksi akkor us a reggeli 100rol du 2kor 12 százalékon volt.
2021. jan. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!