Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » PUK kód beírása után miért...

PUK kód beírása után miért jelez hibát, és nem fogadja el a telefonom a PIN kódomat?

Figyelt kérdés
Összekeverte valaki a telefonját az enyémmel, és nem esett le neki, hogy miért nem fogadja el a telefon a PIN kódot. Beírta háromszor, a telefon persze lezárt. Most beírtam a PUK kódot, amit el is fogadott. Kiírta, hogy írjam be az új PIN-t, majd ismételjem meg. Hiába írok be bármit (az eredetit vagy akár egy új számot), mindenre kódhibát ír ki. Lehet valamit csinálni még? Köszi a válaszokat!
2011. ápr. 3. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
ha 11 x probalkozol helytelenul a pukkal akkor vegleg letilt a sim.en mar jartam igy regen. valoszunuleg nem jol adod meg a puk kodot es azert nem fogadja el az uj simet. vagy nemt tom :D
2011. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a PUK kódot, ha beírtad, attól még abban a pillanatban nem fogadta el, bármennyire is így néz ki.

A PUK után 2x ugyanolyan PIN-t kell beírni. Ezt fogja berendezni a telefonod, ha a PUK jó.

A simen van egy gravírozott kártyaszám.... A puk kódos papíron vagy kártyán is van egy ugyanilyen .

Szolgáltató ki tudja adni telszám pés jelszó alapján, vagy menj be szolgáltató ügyfélszolgálatára. 10-dik rossz próbálkozásra letilt a sim és csak kártyacserével lesz újra használható. Plusz költség.

2011. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ahogy írtam is, a PUK beírása után szokta kérni a PIN kódot kétszer, de utána kijelöli, hogy hiba van. A PUK-ot meg a kártyáról néztem meg... Nem tudom, mi lehet a probléma, de már elég mérges vagyok.

2011. ápr. 6. 09:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A SIM-en van egy hosszú számsor. A kártyán amiről a puk-ot nézted is van egy . ugyanannál a számsornál, kártyacsere( ha nem megy ) .

Ha más a 2 szám, akkor inkább menj be üzletbe, mert 10 után kártyacsere és az fizetős.

2011. ápr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
A PUK kód beírása után a régi PIN kód már nem érvényes. Új PIN kódot kell megadni, ez a felhasználó által kitalált bármely négyjegyű szám lehet, egyetlen feltétel hogy az előző kombinációtól eltérjen. Ezt kell egymás után kétszer megadni és a továbbiakban is ez marad a PIN kód.
2017. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!