Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Buszon, villamoson, vonaton...

Buszon, villamoson, vonaton működnek rendesen a GPS-ek, vagy ott a leárnyékolás miatt nem lehet használni őket?

Figyelt kérdés
Nekem nagyobb utazásokon jól jönne, ha a PDA-mon futó Igo8, ilyenkor is tudná jelezni, hogy éppen hol vagyok. (Elvileg a GPS vevőnek, antennának tiszta rálátás kell az égre ...)
2011. márc. 9. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Működnek természetesen! Lényeges, hogy ablak közelébe ülj és akkor jobb a rálátás a műholdakra. Az áramellátás a nagyobb gond...bár egy jó akkumulátorral akár 6-8 órán át is használható egy ilyen kütyü.
2011. márc. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, az ablak mellett működik, de jó, ha előtte holdakat fogott, kevéssé veszti el őket.

Azért ez kevéssé igaz a belvárosban, ott kicsi az esély.

nyílt terepen működik, volt, hogy egész napos buszkirándulást logolt a zsebemben, meg tudtam nézni, merre jártunk.

Még repülőn is működött...

2011. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szokott működni járműveken is, csak ha az alagútba mész, akkor nincs vétel. Bár járműveken, az új vonatokon már nem garantálják, mert a mobil vétel is szokott akadozni, akkor a GPS vétel már jobban le van árnyékolva (németeknél is szokott ilyen probléma lenni, mert az új motorvonatokhoz más karosszériát használnak, ami jobban leárnyékolja az adást).
2011. márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!