Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kimostam a zsebben maradt...

Kimostam a zsebben maradt érintőképernyős telót. Mennyi az esélye, ha kiszárad, hogy működni fog?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 19:21
 1/7 bp1985 ***** válasza:
Nem sok.
2011. jan. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a teendő, hogy a telefont a lehető legjobban szedd szét (amennyire lehet) és tedd riszbe 1-2 napig száradni.. Fontos, hogy ne kapcsold be, ugyanis az elindíthat egy korróziós folyamatot a belsejében..

U.i.: Remélem jól tudom, de ha nem akkor kérlek javítsatok ki..

2011. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bp1985 ***** válasza:
Teljesen jól tudod. Mivel a rizs az magába szívja a vizet a telefonból.
2011. jan. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ó nagyon szépen köszönöm, szétszedtük rögtön, szárítgatjuk is, de a rizst nem tudtam, meglátjuk, köszi!
2011. jan. 8. 21:05
 5/7 A kérdező kommentje:
ui: sajnos a lányom próbálta bekapcsolni, kétségbeesésében...nem hiszem, hogy jó lesz, de a memóriakártya menthető. ugye? úgy hallottam az nem sérül..
2011. jan. 8. 21:07
 6/7 bp1985 ***** válasza:
Hát annak sem tesz jót a víz. Meg a bekapcsolás sem túl jó ötlet. Hajszárítót is tilos használni, mert azzal beleégeti a vizet a panelba, ami megint kárt okoz. Csak és kizárólag természetes úton szabad szárítani. Tűző napra sem szabad kirakni, radiátorra sem szabad rakni, stb. Szétszedni, kirakni az asztalra, és hagyni 4-5 napot száradni.
2011. jan. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom miféle telefon, de a legtöbb kijelzőjének annyi, ha egy kis víz is belekerül, egy teljes mosás meg jó eséllyel totálkár. A memóriakártya vagy túlélte, vagy nem. A sim kártya kis eséllyel sérülhetett így, szóval a telefonszámok megmaradnak, ha legalább a legfontosabbak azon voltak.
2011. jan. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!