Mitől okos egy okostelefon? Attól hogy android van benne? Ez a Blackberry okostelefonnak számít?
Erre a Blackberryre gondolok:
Honnan tudom, hogy ez okostelefon e?:D Bocsi a hülye kérdésért de érdekel és mégis csak a gyakorin vagyunk:D
Mindenki tudja, ugye? Akkor gondolkodjunk el egy kicsit a részleteken: mitől lesz egy telefon okos? Internetkapcsolat? Kizárt. Közösségi alkalmazások? a középkategória is rég tudja. Érintőképernyő? A másodvonalbeli gyártók is megoldják valahogy. Méret? Az pont az Apple-t nem érdekli. A CNN végiggondolta, de több a kérdés, mint a válasz.
Bármely mobilpiacról szóló cikkben kötelező elkülöníteni a smartphone-okat és a „hagyományos” mobilokat, ha a piaci részesedés taglalására kerül a sor, megjegyezve, hogy az előbbi szegmens növekszik, vagy éppen azt, hogy még a torta felétől sincs sehol, de egy-négy-tíz év múlva domináns lesz. Ez a gondolatmenet persze feltételezi, hogy egyértelmű mindenki számára, mi az az okostelefon, ha belegondolunk, azonnal kiderül azonban, hogy nem az. 2010-ben legalábbis már rég nem. A fogalom már több mint másfél évtizede él és virul a piacon, a Palm kezdte valahol a Nirvana és az ’N Sync között, hogy összekötötte a telefont a személyes adattárral: téglaméret, egysoros e-mail-értesítő, monokróm képernyő, körülményes kezelőfelület. De mi tesz egy telefont okossá ma? A GPS? Az érintőképernyő? Az alkalmazások? Az biztos, hogy a fogalom évről évre változik, hiszen vannak funkciók, amik idővel szépen belesimulnak a mainstreambe – az internetes lehetőségektől például már egy telefon sem „smart”. A fogalom tehát inkább marketingeszköznek tekinthető.Ha a technikai jellemzők mentén akarjuk megfejteni a jelenséget, akkor biztos, hogy hordozható, telefonálásra alkalmas eszközt keresünk, „fejlett” oprendszerrel (iOS, Android, Windows Phone 7, bár ennek is van határsávja), alkalmazások telepítésére alkalmasnak kell lennie, akárcsak többé-kevésbé teljes értékű böngészésre és kell bele QWERTY-billentyűzet, akár fizikai, akár érintőképernyős. Van, aki szerint az oprendszer a lényeg: az IDC egyik elemzője nyolc ilyen szoftvert sorol fel, amelytől egy telefon okos lesz. Az ilyenekkel szemben a „hagyományos” telefonok ugyan hozzáférnek a közösségi oldalakhoz és a levelezéshez, ám nincs rendszer, amitől „számítógép-szerűek”lesznek. Van, aki szerint okostelefon az, amely épp a legújabb technológiát képviseli a piacon.
Nos kb ennyi de mondjuk a mai okos telefonok 1 év múlva már nem lesznek azok!
Nem egyértelmű a kategória, de olvass utána és dönts magad. [link]
Nyilván vannak elvárásaid a készülékkel szemben, azon kívül hogy a legjobb legyen ami csak lehet.
Az okosság szerintem egyénileg eltérő lehet, de abban megegyezhetünk, hogy azért vannak a telefonok tekintetében ma már "alapvető" elvárások. Ébresztő, játékok, kamera, szervező, multimédia stb. Ezen felül teljesítenek az okosok, ahol már a számítógépekhez hasonlóan nekünk megfelelő alkalmazásokat futtathatunk a telefonon, ki-ki igény szerint, vagy úgy is fogalmazhatnám, mindig az újabb, nagyobb tudásúak. (Nekem annak számított az első színes kijelzős telefonom is, ma is működik 8 év után, de szerintem senki nem kapna utána ha elejteném).
a tudását letöltehető programokkal lehet növelni, multitasking, ezek különböztetik meg legjobban a sima telefonoktól őket.
de ha azt mondom, hogy lehet torrentezni rajtuk, miközben a videódat szerkeszted mielőtt feltöltöd youtube-ra, szerintem így lehet a legjobban kifejezni, hogy mennyivel többet tudnak mint egy hagyományos telefon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!