Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit jelentenek a Nokiáknál a...

Mit jelentenek a Nokiáknál a számok? Mi alapján "kapják" ezeket?

Figyelt kérdés
2009. jan. 10. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elő számjegy vagy betű az osztályokat jelenti. Minél nagyobb, annál drágább készülékről van szó. Ez nem feltétlenül a tudását jelenti, inkább az árát.


Az egyes sorozat meglehetősen olcsó és kis tudású belépő szintű alapkészülékeket jelöl.


A hármas az alsó kategória ami már tud pár funkciót, de még mindig viszonylag türhető áron van.


5-ös az átlagos közepes széria átlagos tudással, jó ár-érték aránnyal.


6-os a némi prémium tudással felvértezett készülékek. Ide tartoznak az üzleti modellek. Itt már nem ritka valamilyen extra tudás, de általában még kompromisszumokat kötnek.


7-es a speciális osztály, ide tartoznak olyan készülékek amelyek valamilyen rétegnek készülnek az adott funkcióra kihegyezve, pl. a csak internet elérésére alkalmas készülékek vagy a nőknek szánt telefonok.


A 8-as kategória a csúcs üzleti telefonok, a communicator-ok osztálya.


A 9-es a presztizs telefonok osztálya. Ezek tudása általában nem igazán jó, viszont prémium anyagokat használnak, erősek design-ban és státusszimbólumnak számítanak Rettentő drágák nagyon rossz ár-érték aránnyal.


Pár éve jelent meg az E és az N osztály. Előbbibe vannak azok a symbianás készülékek amelyek igen jó tudás mellett viszonylag tűrhető áron kaphatóak. Ezek a készülékek általában majdnem mindent tartalmaznak amit ma telefonba be lehet tenni de az áruk még elfogadható.


Az N osztály pedig a csúcs minden szempontból. Jelenleg az N96 a legnagyobb tudású Nokia készülék, ebben minden bele van rakva. Az ára is elég jelentős.


Régebben nem létezett E és N osztály, helyette a 3-as és 7-es osztályba tették be őket. Az első ilyen páros a 3650-es és a 7650-es volt.


Vannak átfedések, pl. a 6-os osztályban van olyan készülék amelynek tudása kb. megegyezik az E osztállyal, csak az operációs rendszer különbözik, egyiknél Series 40, másiknál Symbian.


A leírást elnagyoltam és lehetne tovább finomítani, ill. bele is lehet kötni, de a lényeget lefedtem.

2009. jan. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Húú, nagyon köszi!:)) Sose gondoltam volna, hogy egyszer logikát találok benne. Bár nem is igazán kerestem..:) A további 3 szám mit jelöl?
2009. jan. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

NA a további 3 számban tényleg nincs logika

hacsaknemaz hogy évröl évre emelkedik kicsit

2009. jan. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A többi három szám hasraütés eredménye, a kollégák Espooban éppen olyan kedvükben voltak, ennyi. Nokiás voltam magam is.
2009. ápr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!