Sugároz a bluetooth olyankor is, amikor a kapcsolat fennáll, de nincs adatküldés?
1. A Bluetooth igen kicsi teljesítménnyel - 2,5 mW - sugároz. Ehhez képest a wifi - 100 mW / 1 W - a GSM - 1-2 W - sokkal nagyobb (és akkor a TW-k rádióadók kW-os nagyságrendű adóiról ne is beszéljünk).
2. A Bluetooth 2,4 GHz-en (7,5 cm hullámhossz) működik, az nagyon messze áll az UV-C (1080 THz, 280 nm) sugárzástól, ami már DNS-roncsoló hatású.
3. "Ártalmas-e az egészségre az EMF expozíció?
A jelenlegi tudományos kutatások eredményei szerint nincs bizonyíthatóan káros hatás, ha az expozíció mértéke a jelenleg érvényes, ajánlott szintek alatt marad.
Egyes tanulmányok azt sugallták, hogy összefüggés lehet a mobiltelefonok által kibocsátott EMF és a különböző rákos daganatok (hallóideg-, agydaganat) kialakulásának megnövekedett kockázata között. Más tanulmányok azonban ezt nem erősítik meg, és különös óvatosságra int ennek az összefüggésnek az értelmezésével kapcsolatban az a felismerés, hogy a fenti tumorok előfordulási gyakorisága nem nőtt a mobil telefonok elterjedése óta.
Korábbi tanulmányok azt is sugallták, hogy összefüggés lehet az EMF és az Alzheimer kór megnövekedett kockázata között. Az újabb tanulmányok nem erősítették meg ezt a kapcsolatot.
Epidemiológiai (járványtani) tanulmányok a nagyon alacsony frekvenciájú terek (ELF) expozíciójához – amely származhat például abból, hogy valaki hosszabb időn kerezstül egy nagyfeszültségű távvezeték közvetlen környezetében él – kötik a gyermekkori leukémia (egy ritka vérrák fajta) nagyobb gyakoriságát. Ezt az összefüggést nem magyarázzák és támasztják alá az állatokon és a sejteken végzett kísérletek. Az eddigi kutatási eredmények nem találták meg azt a lehetséges mechanizmust, amely megmagyarázná ezt az összefüggést. További kutatások kellenek, hogy a lehetséges ok-okozati összefüggést megerősítésék, vagy cáfolják."
4. Párosítás után az eszközök küldhetnek egymásnak "keep alive" üzeneteket, amikkel fenntarthatják akapcsolatot - de ezek rövid idejűek.
Ezekben igazad van, de:
1. A wifi router a haz masik vegeben van tolem, raadasul azt ki is kapcsolhatom. A bluetooth-t viszont a futesvezerlom hasznalja a fejem mellett. Igaz, csak 5 percenkent kuld nehany byte-ot. A GSM torony szinten joval tavolabb van tolem, a telefonom viszont csak kb. orankent szinkronizal a toronnyal.
Tehat ezek a tavolsag miatt sokat gyengulnek, mire az agyamig ernek.
Megjegyzem, nem ertem, hogyha a GSM-nel a kapcsolat fenntartasahoz gyakorlatilag nem kell kuldozgetni, akkor a bluetooth - ami kifejezetten mobil, akkurol mukodo, takarekoskodo eszkozokre lett kitalava - miert sugaroz egymasnak. Illetve, hat nem tudom, amit a 4-esben irtal az milyen gyakori?
A 2-3-as pont olyan, amit vagy hiszek, vagy nem. Az egyik tanulmany ezt allitja, a masik azt. Nyilvan fugg az erdekektol es a szponzortol is. Szerintem az sose baj, ha kevesebb a sugarzas korulottunk, megha teljesen nem is tudjuk megszuntetni.
De azert koszonom a reszletes valaszt.
"A GSM torony szinten joval tavolabb van tolem, a telefonom viszont csak kb. orankent szinkronizal a toronnyal."
A mobiltelefon viszont pár wattos teljesítménnyel sugároz (a GSM-torony 50 W-al). És szinkronizál a toronnyal.
"A 2-3-as pont olyan, amit vagy hiszek, vagy nem. "
Hinni a templomba kell.
A fizikát meg tudni.
Szinkronizal a GSM, de orankent, par masodpercig. Es a kerdesre, hogy a bluetooth milyen surun szinkronizal meg mindig nem tudom a valaszt. Marpedig szamit, hogy hetente egyszer vagy masodpercenkent 50-szer, hiszen maskepp ertelmetlen osszehasonlitani. Akarhany mikrowatt is a bluetooth.
Ez is fizika, illetve reszben matek.
A tanulmanyok meg neha messze nem a fizikat tukrozik. Ha igy lenne, egyik sem mondana ellent a masiknak. Pedig sajnos ez igen gyakori.
De jobb lenne, ha a kerdessel foglalkoznank, nem meggyozni akarnal arrol, hogy nem artalmas. Mert az nem erdekel, mert nem ez volt a kerdes. Hogy en azt a fel nanowattot soknak tartom-e az amugy is korulvevo 6 kW egyeb sugarzashoz kepest, azt majd en eldontom. En annyit kerdeztem, hogy sugaroz-e, es ha igen, akkor milyen surun, mennyit.
"A tanulmanyok meg neha messze nem a fizikat tukrozik. Ha igy lenne, egyik sem mondana ellent a masiknak. Pedig sajnos ez igen gyakori."
De, a normális tanulmányok - nagy egyedszámmal, kettős vakteszttel - a fizikát tükrözik és nem mondanak ellent egymásnak. A bulvárlapokban megjelent, rettegést keltő, áltudományos marhaságoktól tekintsünk el.
" Es a kerdesre, hogy a bluetooth milyen surun szinkronizal meg mindig nem tudom a valaszt."
Mert nincs kifejezetten kőbe vésve, eszköz-/alkalmazásfüggő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!