Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért cserélték az alaplapot,...

Miért cserélték az alaplapot, mikor nem azt kértem?

Figyelt kérdés
Elküldtem egy huawei p40 pro típusú telefont a Tmx-hez, garanciális kijelzőcserére, mert beégett. Egy hónap múlva visszakaptam, új képernyővel, ám azon alacsony fényerőnél, szürke háttérvilágításnál enyhén foltos, csíkos a kép. Visszaküldtem még egyszer, hogy valami nem stimmel. Két hétre rá megint visszakaptam, ezúttal kicserélték az eddig is hibátlan alaplapot, a kijelzőhöz a hibája ellenére meg hozzá se nyúltak. Miért volt jó ez? Ugyan olyan foltos a képernyő még most is. Járt már így valaki? Írjak nekik, hogy miért "döntöttek" így, és visszaküldjem, hátha harmadszorra végre megjavitják a képernyőt? Már nagyon unom ezt a céget, de sajnos csak náluk ervenyesíthető a garancia..

ma 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérj cserét. Jogod van hozzá.
ma 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát, ha még így sem jó, akkor teljesen mindegy mit csináltak vele, vissza kell vinni. Így eléggé esélyes, hogy a kijelző a hibás vagy a csatlakozás nem jó, nem tudom, harmadszorra is fussanak neki. Ha még az sem oldja meg, akkor írásban kérd a felülvizsgálatát, és az egész telefon cseréjét. Olvasd el az ÁSZF-et, nem tudom van-e még ilyen, de anno egyik ismerősömnek a telefonját nem javították meg 30 napon belül, így az ÁSZF szerint ki kellett már eleve ez miatt újra cserélni.
ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. Az Àszf-ben csak többletvàllalás lehet. Törvény stabályozza a jótállási feltételeket.
ma 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3. javítás után kötelező a csere.

Nálunk az importör döntése alapján cserélünk, nem javítunk egyszer sem. Nem általános.


Ezt olvasd el!


Továbbra is érvényes az a szabály, hogy ha a jótállási időtartam alatt a fogyasztási cikk 3 alkalommal történő kijavítást követően ismét meghibásodik, a vállalkozás köteles a fogyasztási cikket 8 napon belül kicserélni. Ettől csak a fogyasztó kérésére lehet eltérni.


Ha a kicserélésre nincs lehetőség, akkor a vételárat 8 napon belül vissza kell téríteni a fogyasztónak. A vételár visszatérítésénél elsődlegesen a jótállási jegyen kötelezően feltüntetendő vételár összegét kell figyelembe venni. Ennek hiányában pedig a fogyasztó által bemutatott, a termék ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton feltüntetett árat kell

ma 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!