Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az applikációk a nélkülözhetet...

Az applikációk a nélkülözhetetlen frissítéseket miért nem automatikusan oldják meg?

Figyelt kérdés

Vagy ha az az indok, hogy eldönthessem, hogy mobilneten vagy wifin akarom, akkor meg jó lenne, ha adna egy kis időt. De annál nincs idegesítőbb, amikor használni akarsz egy app-ot, kiírja, hogy frissítened KELL(!) és nem engedi használni. Ha ilyenkor még egy használatot vagy egy nap határidőt engedne, akkor esetleg be tudna fejezni az ember egy fontos utalást, amibe belekezdett és nem azzal kellene vesződni, hogy a technika utasítgatja erre meg arra. Mivel ha már bedobta a frissíteni kellt, akkor nem engedi használni csak frissítés után.

Miért nem lehet ez automatikus? Vagy miért nem lehet olyan, hogy előre küld egy értesítést, hogy x napon belül tedd meg? Ez csak szándék és akarat kérdése, ilyenre is meg lehetne ezeket írni.


ma 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert más lejhetőségek a híján a felhasználók, előfizetők ezt kénytelenek lenyelni.

Lásd még:

Saját fordítású, rootolt Android-on tudtommal a világon semmelyik banknak nem hajlandó elindulni a programja. Igény van rá, csak megtehetik hogy leszarják.

ma 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy teljesen értem a kérdést, de a telefonos alkalmazások nagy része igazából csak egy kliens, nem egy tényleg önálló program. Lehetséges olyan, hogy a tényleges, "igazi" programban - ami nem a telefonodon fut - olyan változás történt, ami miatt bizonyos kliens verziók használhatatlanná válnak, így muszáj frissítened az alkalmazást, mert nem fog működni. Az "igazi" program (a backend) nem fog tudni kommunikálni a te telefonodon lévő régi klienssel.


Nem biztos, hogy erről van szó az esetedben, de őszintén nem igazán értem.

ma 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Próbálom érthetőbben, bár nem vagyok egy tech guru. De pl: ma reggel csippan a telefon, egy haver küldött valamit. Jelen setben egy Facebook linket. De ha rákoppintok, akkor nem megjelenteti, hanem lenyomja a torkomon, hogy frissítsem a Messenger alkalmazást (azaz a klienst) a készülékemen.

Délután meg a Raiffeisen app csinálta ugyanezt. Addig nem engedett utalni, amíg le nem frissítettem az app-ot a telón.

No ezekre az esetekre gondolok, hogy ezzen nem az user-t kellene vegzálni, hanem a telefon és a szolgáltató között automatikusan kellene végbemennie, anélkül, hogy én foglalkozzam vele.

ma 18:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha csak annyi a gondod, hogy nem működik magától, akkor kapcsold be az automatikus frissítéseket a google play beállításai között.
ma 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 urandom0 válasza:

Az applikációk messze túlnyomó többsége automatikusan, észrevétlenül frissül, ha a telefonod megfelelően van beállítva, azaz engedélyezve vannak az automatikus frissítések, és vagy wifi-n vagy, vagy engedélyezve van a mobilneten való frissítés.

Az olyan frissítések nem szoktak automatikusak lenni, amik interakciót kívánnak, tehát bele kell egyezned a licenszfeltételekbe, meg kell adni valamilyen kódot vagy jelszót, stb.


Valószínűleg nálad nincs beállítva az automatikus frissítés, vagy mobilneten voltál, vagy esetleg az oprendszer valamiért kilőtte a háttérben futó agentet (ilyen is előfordul, bár elég ritka).

ma 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!