Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Teljesen laikus vagyok….mit...

Teljesen laikus vagyok….mit jelent, hogy az Android “nyitott”, testreszabhatóbb?

Figyelt kérdés
Egy átlagos felhasználónak ez miért jó?
szept. 25. 19:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%

#11


Az iOS a pár napja kiadott új verzióval jutott el egyáltalán oda, hogy az ikonokat a rácson belül bárhova el lehet helyezni, nincs kötelezően megszabva a helyük. Az ikonok még mindig nem cserélhetők le, csak sötét módra állíthatók.

Gyakorlatilag az iOS egyiket sem tudja azok közül, amiket felsoroltam.

szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyedibb stílusok letöltésével még az ikonok kinézetét is megváltoztathatod, teljesen egyedi kezelőfelületet alakíthatsz ki, elsősorban ezt jelenti a testreszabás, és ehhez még csak belépési/megerősítő kód sem kell.

Nem ütközöl falakba - ha már bent vagy a rendszerben, akkor szintén külön e-mail cím/jelszó nélkül is szabadon azonnal letölthetsz bármit a saját áruházból.

Adatátvitelhez a Bluetooth-listán is megjelenik az összes közeli aktív eszköz, iOS kivételével mindegy hogy milyen rendszerű.

Fényképezéshez, videózáshoz többféle kamerabeállítás is elérhető

szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy a forráskódja nyilt.

Ha megnézel egy Samsungot, Xiaomit, Pixelt vagy bármelyik telefont, mindegyik egy picit máshogy néz ki. Ez azért van, mert a gyártók úgy szablyák testre saját Android verziójukat ahogy akarják.

szept. 26. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%

#13 - az Android forráskódja az nyitott, igen. De pont a hivatkozott kezelőfelületek már nem. Ahogy a legtöbb app, amit letöltesz, az zárt. A gyártók spec hardvereinek a moduljai (driver-ek, pontatlanul fogalmazva) szintén zártak. Ennyi erővel az iOS is nyílt forrású, hiszen macOS fut rajta, annak az alapja opensource. Az app-ok nem, a felhasználói felület nem.


Annyiban nyitottabb a rendszer, hogy pl. az androidos eszközökhöz a fejlesztők jobban hozzáférhetnek, vagy egyáltalán hozzáférhetnek, amit az Apple nem nagyon enged (EU-ban most már többet, de máshol nem). Ez annyiban érinti az átlagos felhasználót, hogy pl. iPhone-on nincs lehetőséged más NFC-s fizetési megoldásra, csak az ApplePay-re. Android-on több is van. Vagy pl. csak az AppStore-ban (a regionális AppStore-ban) elérhető alkalmazásokat tudod letölteni és használni. Ezek egyrészről jó dolgok, mert több szabadságot adhatnak a felhasználó számára, de persze veszélyes is lehet, ha ezt a nyitottságát a rendszernek bármilyen ellenőrizetlen forrásból származó szoftver is használhatja (és használja is), de nehéz az egyensúlyt megtalálni és az ilyen app-ok használatánál már nemcsak a gyártó, hanem a felhasználó felelőssége is felmerül (mert pl. ingyen egyébként fizetős app-ot használ valamilyen forrásból, ami amellett, hogy funkcionál, némi extra, nem kívánt extrát is hoz a készülékedre).


A felhasználói felület testreszabása is lehet egy előny. Más részről pl. egy céges környezetben meg az ilyen-olyan tweak-elt vackot supportálni rémálom :-)


A nyílt forrás nagyon jó dolog, bár ahogy elnézem a sérülékenységek jelentős részét nem úgy fedezik fel, hogy bogarásszák a forráskódot, ráadásul hiába van a javítás, ha azt a gyártó nem implementálja, az egyszeri felhasználó nem fog tudni vele mit csinálni, de pl. Linuxon ha látod, hogy van patch egy szoftverhez, nem állsz neki forráskódból javítgatni, hanem megvárod, amíg az általad használt kiadásban megjelenik a frissítés.

okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!