Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem létező magyar számról...

Nem létező magyar számról hívtak. Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Nemrég felhívtak a +3630-935-9329-es számról. Felvettem, senki nem szólt bele. 12 másodperc után véget ért a hívás. Akkor láttam, hogy ugyanabban a percben hét nem fogadott hívás volt ugyanerről a számról úgy, pedig előtte nem is csörgött a telefonom. Amikor megpróbáltam visszahívni, azt mondta a hang, hogy a szám nincs hozzárendelve egyetlen előfizetőhöz sem. Felettébb érdekes.

ma 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg számhamisítás indiai csalók hívogatnak így.


Engem is hívogattak ma tegnap, csak kettőnél dolgoztam, egynél meg szarás közbe nyomkodtam a telefont aztán nem vettem fel.


Egyszer felvettem egy ilyet akkor is különböző 30-as 70-es számokról csörögtek, a sokadikat felvettem, bemutatkozok, csönd, bemutatkozok mégegyszer, akkor beleszól angolul erős indiai akcentussal hogy "hello sir how are your?" ott basztam is rá a telefont.

ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kijelzett hívóazonosítót (ezt nevezik az angol nyelvű szakirodalomban Caller ID-nak: [link] ) a hívó fél generálhatja, így ott bármit megadhat.


Ezen alapszik a hívóazonosító-hamisítás (Caller ID spoofing: [link] _spoofing ) nevű technika is, amikor a hívó fél nem a saját telefonszámát küldi el hívóazonosítóként (mint alapvetően szokás), hanem valaki másét.

Mostanában eléggé elterjedtek az ezen alapuló csalások:

[link]

ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem 20-as számról hívott egy kínai gépi hang. Többet se veszek fel ismeretlent 😐
ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Engem is egy 20-as számról hívott egy Kínai gépi hang. Még véletlenül sem szabad visszahívni őket!

Még kérdést is írtam ki, hogy mi volt ez. Pénteken délben hívtak.

ma 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mikor tanuljátok már meg végre hogy ismeretlen/idegen számról bejövő hívást nem veszünk fel
ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5:

Engem rengeteg ismeretlen szám hív (futárok Pl.).

ma 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6: Az megint más ha csomagot vársz, vagy olyan a munkád hogy sokan hívnak.

5 vagyok

ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6: de ha egy nap kétszer felhív anya vagy apa hogy mi újság, és más forgalom amúgy nem szokott lenni a telódon akkor idegen számot nem veszünk fel.

5 vagyok

ma 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!