Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szükséges a Xiaomi Redmi 9A...

Szükséges a Xiaomi Redmi 9A telefonban megformázni az újonnan vett SD kártyát mielőtt fájlokat tennék rá a gépről? Vagy kell a gépen exFAT-ra vagy FAT32-re formázni fájlfeltöltés előtt?

Figyelt kérdés

Egy hete egy este bekapcsoltam a szupererős akkumlátorkímélőt a Redmi 9A telefonomon amikor 3%-on volt és az egy olyan módba tette a telefont ami a PC-s Safe-Mode Android megfelelője.

És miután kiléptem említett módból a telefon újraindította magát és azt írta hogy az SD korruptálódott.

Utána többször is megformáztam a telóban de valahányszor levélasztom, kiveszem belőle és fájlfeltöltés után visszarakom azt írja hogy hiba van vele és újra kell formázni.

Most venni fogok egy új SD-t és megpróbálom már eleve fájlokkal feltöltve belerakni és megnézni mit csinál úgy hátha csak ez a régi SD sérült.


Egy angol Reddit oldalon azt is olvastam hogy a file-manager korruptálja le azzal hogy amikor elkezdi olvasni olyan adatot tesz rá ami elrontja de nem írták meg a pontos lépéseket hogy lehet ezt elkerülni.


Ha valakinek volt ilyennel tapasztalata akkor szívesen várom a segítséget!



#Xiaomi #Xiaomi Redmi 9A #Fájlkorruptálás #Hardverkorrupció #SD korruptálás #Sérült SD
ma 07:52
 1/3 A kérdező kommentje:

Tudom hogy már volt hasonló SD-kártyás kérdésem de muszáj volt.


Mivel nem tudom már szerkeszteni a kérdést:

Cím: "Vagy kell a gépen exFAT-ra vagy FAT32-re formázni fájlfeltöltés előtt ha mobilba-helyezés nélkül formáznám?"

2. bekezdés: A szupererős-akkumlátorkímélő kb 2-5 percig volt bekapcsolva és kiléptem belőle amint feldugtam a telót töltőre és ekkor indult újra.

5. bekezdés: A redditor említette hogy le kellet cserélni a beépített fájlkezelőt egy másikra és a beépített fájlkezelőt törölnie kellett a készülékről:

"The problem was the file manager, I noticed after every reboot, it writes some crappy files onto the SD which causes it to corrupt. just deactivate it by clearing cache data, restricting background activity, data usage and turning off notification from the app info then finally removing it. Replace it with another file manager and done."

(Nem tudom hogy ezt hogy kell megcsinálni és lépéseket nem adott miután üzentem neki akkor se)


Amiket még hozzáfűznék:

1. Igen a fájlokat megmentettem az SD-ről data-reviver programmal és 99,5% patyolat megmenekült.

2. Az SD kb több mint fél éves(ha számít).

3. Amikor a gépre dugtam a telfont és úgy próbáltam felrakni fájlokat az SD fájlkezelő ablaka villogott emellett folyamatossan error hangokat adott ki a PC aztán leállította a transfert de a fájlkezelő ablak maradt. Csak akkor villogott és "szirénázott" amikor egy transfer folyamatban volt a gépről az SD-re. Mintha a connection oda-vissza csatlakozott volna fel le. Gondolom(REMÉLEM) csak a sérült SD és azért volt ez mert sérült SD cellákon át vitt adatokat.

ma 08:14
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha már ilyen gondok vannak, ajánlatos lenne egy teljes felületi tesztet lefuttatni. Szektorszintű írás, olvasás.

Ilyet tud a HD Sentinel fizetős változata és még sok más lehetőség van. Keresőszavak például:

sd card surface test

Teljes felülírás után következik a formázás a kívánt fájlrendszerre.

ma 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

...mármint, ha kiderül, hogy szektorhibás, akkor ott a vége.

Olyan, hogy többszöri írás-olvasás javító céllal, ezeknél nem érdemes, nem lesz már megbízható.

ma 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!