Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » E-sim képes telefonba (általáb...

E-sim képes telefonba (általában) lehet több e-sim-et tölteni, és ezek lehetnek egyszerre aktívak?

Figyelt kérdés
2 sim-et használok most, de néha több is jó lenne (gyakran utazok EU-n kívül), telefont akarok cserélni. a jelenlegi előfizetéseim közül csak az egyiket lehet konvertálni. szemezek a pixel8a-val (de lehet más is) csak nem tudom, tud-e egyszerre 2 esimet kezelni.

aug. 15. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
iPhonet ismerem. Azokba 8 eSIM tárolható amikből 2 lehet aktív.
aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez többnyire úgy működik, hogy a telefonra letölthetsz több E SIM profilt, de csak egy lehet aktív. Ebben az esetben úgy valósul meg a Dual SIM mód, hogy egy fizikai, és egy E Sim aktív. Manapság azonban előfordulnak kivételek. Én két olyan telefonról tudok, amelyek képesek egyszerre két ESIM működtetését, viszont akkor nem használható a fizikai SIM kártya. Ezek a Samsung Galaxy S24 Ultra, illetve a Google Pixel 8 Pro. Valamint azok az IPhone kiadások, melyekről az Apple már lehagyta a fizikai SIM kártya bemenetet (ez inkább csak az USA-ban elterjedt). Nem tudom, hogy a Samsung új Z sorozatos telefonjai tudják-e ezt (tudod, a Samsung hajtogatós telefonjai). De ettől függetlenül több E SIM profilt is hozzáadhatsz, max majd váltogatod a beállításokban, hogy éppen melyiket szeretnéd használni.

"a jelenlegi előfizetéseim közül csak az egyiket lehet konvertálni."

Ez mit takar pontosan? Magyarországon mindhárom szolgáltatónál biztosítanak E SIM-et, pláne a számlás csomagokhoz, csak be kell menni a legközelebbi szolgáltatói üzletbe, és pár percen belül megcsinálja az ott dolgozó. Vagy nem Magyarországon vagy? Mert akkor vedd úgy, hogy nem szóltam egy szót sem, ugyanis nem tudom, hogy külföldön ez hogy megy pontosan, pláne mert országonként és szolgáltatónként is eltérhet a gondolkodásmenet az E SIM-ekről.

aug. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2-es: köszi a részletes választ.

egyiket lehet konvertálni: pontatlanul írtam, az feltöltőkártyás (nem rendes előfizetés), és amikor pár hónapja a Vodánál megkérdeztem, azt mondták azt nem lehet e-simesíteni. Lehet, hogy azóta ez változott.

aug. 15. 11:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy változott, ugyanis a Vodafone le van maradva valahol a kétezres évek végén. Nem adnak a feltöltőkártyához E Sim-et, a mobilnet sebességét korlátozzák, az alkalmazásuk hol jó, hol nem, a telefont nem veszik fel, szóval van velük baj. Az "előfizetésből" egyből a számlás csomagra gondoltam :)
aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vodafone üzletben személyesen el lehet intézni, hogy a Tuti100+ feltöltőkártya fizikai sim-et kicseréljé esim-re. Már intéztem ilyet, gond nélkül ment. Az esim profil a vodafone appban és a weboldalon lesz elérhető qr kód formájában, ezt kell beolvasni az esim képes készülékkel. Pin kód és egyéb adatok is ott lesznek mellette.
aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!