Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A REpont app adathalász?

A REpont app adathalász?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert épp most telepítettem az okostelefonomra, kérte a személyes adataimat, köztük a telefonszámot, majd miután megadtam, pár perc elteltével elkezdtek özönleni spam üzenetek a telefonomra 63-as kezdetű ismeretlen számokról, a jól ismert "DPD csomagja megérkezett..." kezdetű adathalász linkekkel. Jött vagy 30 pár másodpercen belül, mind eltérő számokról, nem győztem tiltani és törölni mindet.

Nem hiszem hogy véletlen volna, eddig soha egyetlen ilyen spamot sem kaptam, most meg néhány perccel az adataim megadását követően tömegesen. Innentől retteghetek, hogy mikor kezdenek újra özönleni.

Másnak volt hasonló tapasztalata?



aug. 14. 23:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Biztos, hogy jó gelyről töltötted le?
aug. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Google Play áruházból.
aug. 15. 00:06
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

"Post hoc ergo propter hoc"-jellegű érvelési hiba.


Attól hogy valami - "elkezdtek özönleni spam üzenetek a telefonomra a 63-as kezdetű ismeretlen számokról" - egy bizonyos esemény - a REpont app telepítése - után történik, még nem biztos, hogy az előbbi az utóbbi miatt van.


Az alkalmazásnak van adatvédelmi nyilatkozata:

[link]

mely szerint "nem osztanak meg adatokat harmadik felekkel".


A MOHU oldalán fenn van:

[link]

milyen adatokat kezelnek, és milyen - GDPR-hoz kapcsolódó - jogaid vannak ezzel kapcsolatosan.

aug. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Oké, de ez azért érdekes egybeesés nem? Évek óta megvan ez a számom, mobilnetem ugyan nincs, de wifire se első alkalommal csatlakoztam az életben. Mást semmit nem csináltam, csak letöltöttem, telepítettem és "aktiváltam" az alkalmazást. Erre pont most kapok ilyen üzeneteket, nem is egyet de kb. 30 darabot? Kicsit túl gyanús.
aug. 15. 00:22
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Én nem kaptam egyet sem, pedig fent van az app. Fura lenne, ha csak és kizárólag téged pécéztek volna ki, nem.
aug. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
nekem semmi ilyesmi uzenet nem jott amikor telepitettem az alkalmazast es regisztraltam. lehet egybeeses, de nem tudhatjuk biztosra.
aug. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

De akkor meg mégis honnét jöttek ezek a szarok? Simán attól hogy felcsatlakoztam az otthoni wifire?

Azóta nem jöttek, mióta újraindítottam a telefont, de most fosok azóta rendesen, mert full véletlenül biztos nem kaptam volna ezeket.

aug. 15. 00:51
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

"De akkor meg mégis honnét jöttek ezek a szarok? Simán attól hogy felcsatlakoztam az otthoni wifire?"

Igen.

Mivel a telefonszámod már "évek óta megvan" , a telefonnal "se első alkalommal" csatlakoztál a wifire, így már korábban simán a kéretlen üzenetet küldőihez kerülhetett a telefonszámod és most kerültél a kéretlen üzenetek küldési sorában előtérbe.


Tiltsd le az adott "63-as kezdetű" ismeretlen telefonszámokat:

[link]

a kapott üzeneteket meg töröld.

aug. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8 Köszönöm a válaszod, természetesen semmit nem nyitottam meg, az összes kapott spam üzenetet bejelentettem és töröltem, a küldő számokat pedig mindet letiltottam.

Tehát ha jól értem, akkor ez csak a wifi miatt volt, hiába SMS üzenetekről van szó? Tehát amíg nem csatlakozom újra a netre a telefonomon addig nyugtom lesz? De akkor ha megint fellépek oda, akkor megint fognak ezek jönni?

aug. 15. 01:04
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

#9: Csak azt mondom ezzel, hogy a telefonszámod - ami már "évek óta megvan" - begyűjtése már jóval korábban megtörtént, hisz a telefonnal "se első alkalommal" csatlakoztál a wifire. Hogy hogyan, milyen alkalmazásból, vagy esetleg weboldalról (ahol regisztrációkor adtad meg a telefonszámodat) kerülhetett ki a telefonszámod nem tudhatjuk - eléggé sok alkalmazás és weboldal van.


Az üzenetek SMS-ben jönnek, ami független a wifitől. Ezért javasoltam az ismeretlen "63-as kezdetű" telefonszámok letiltását.

aug. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!