Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy árban hasonló Androidos...

Egy árban hasonló Androidos telefon hozza azt a szintet amit egy iPhone?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem kamerára, AI, képfrissítés meg hasonlókra vonatkozik, sokkal inkább szoftverfrissítés, stabilitás, telefon gyorsasága.


Régóta Iphone-om van (most épp Iphone 15 Pro), amit imádok az iPhone-okban, hogy 5 év múlva is pont azt adja mint mikor először kézbe vetted és bekapcsoltad. Ergo stabil, gyors, akadásmentes a telefon.


Egy árban hasonló telefon (mondjuk S24) tudja már ezt a szintet hozni?


A kérdés NEM provokáció és ne menjünk bele f.szméregetésbe, hogy egyik oldal szidja a másikat. Én csak valós felhasználói tapasztalatokra vagyok kíváncsi egy mai modern, drágább értéket képviselő telefonról/telefonokról.


Régebben volt csúcs Androidom, 3 év után konkrétan használhatatlan lett, kukázva lett. De ez régen volt, azóta gondolom fejlődtek. Ezért érdekelne.


aug. 13. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

S24 nem egy hasonló telefon, az alá van pozícionálva.

Az S24 Ultra simán hozza azt, vagy bármelyik AAA-s gyártó csúcstelefonja.ű

(15 Pro sem egy hibátlan, úgy képes töltés alatt throttlingolni így a nyáron, hogy öröm nézni...)

aug. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Bármelyik androidos képes erre.
aug. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1


Fogalmam sincs melyik a "hasonló" telefon, így árkategóriát írtam.


Nem a hibátlanságra gondoltam, és mégegyszer: én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy szoftverfrissítésben, támogatásban, X év után a megbízhatóság, stabilitás, gyorsaság terén hozza e azt egy csúcsandroid, amit egy iPhone.

aug. 13. 19:30
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

De ezt kérdező úgy adód elő, mintha olyan zseniális dolog lenne egy csúcs iPhone-ban. Ez már régóta nincs így, a Samsung és a Google is már 7 évet frissít. A konkurencia kínál számtalan olyan funkciót, extrát, aminek az Apple-nek semmi válasza nincs.

Mondom ezt 15 Pro tulajként, simán elérték azt a szintet.(de ők tudják jelenleg legjobban a piacot felmérni, ahhoz kétség sem fér, hogy abban az Apple a legjobb)

aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem S20 ultra van, ami most nem egy csúcstelefon, de amikor újonnan megvettem, akkor pont az volt, és én semmi változást, lassulást, lefagyást stb nem tapasztalok rajta. Konkrétan ez még soha, egyetlen egyszer sem fagyott le. Pont ugyanúgy működik, mint az első napon. Amíg működik, nem is kell nekem másik telefon.
aug. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4


Nem az iPhone ilyen zseniális, hanem a konkurencia volt ilyen f.s...


Ez viszont tény, hogy 5 évvel ezelőtt árban tudta hozni a szintet az Andorid (legyen az Samsung, Sony, LG, tökmindegy), csak 3 év múlva kitépted a hajad, mert használhatatlanra lassult, meg kapott 1 évben 2 frissítést, amitől nem hogy jobb, csak rosszabb lett.

aug. 13. 20:02
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
1 android hamar belassul idővel,iPhone soha. Ez a különbség.
aug. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

"Régóta Iphone-om van (most épp Iphone 15 Pro), amit imádok az iPhone-okban, hogy 5 év múlva is pont azt adja mint mikor először kézbe vetted és bekapcsoltad. Ergo stabil, gyors, akadásmentes a telefon."


A jelenlegi az első iPhonom, kb. 2,5 éve vettem az akkori aktuális szériából egy telefont, nemhogy már most nem olyan mint új korában, de egy éve sem volt az. Bőven vannak mikrolaggok. Ezt a szintet nemhogy egy árban hasonló droid hozza, hanem konkrétan egy fele annyiba kerülő is és nem csak most hanem évek óta.

Értem én, hogy nem provokációnak szándat a kérdésedet, de kicsit olyan érzésem van, mintha 10 éve nem fogtál volna más telefont a kezedben. De akkor a kérdésre válaszolva: nemhogy a drágább droidos telefonoknál elvárt már az 5 éves frissítés, de már egyenesen 7 évest is garantál két gyártó. A középkategóriában is eléggé általános már az 5 év környéke, de minimum a 3-4.

Telefon gyorsasága: [link]

Jelenleg sem az Apple csúcs chip setje a leggyorsabb, több másik gyártó is van előtte. Persze ezen a szinten ez már csak fingreszelés, mindegyik nagyon gyors.

aug. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az hogy Android, túl tág fogalom. A Samsung igen, Xszaromi nem olyan jó. 7 év szoftverfrissítést garantálnak, ezen felül egyre jobb az ökoszisztémájuk is. A ONE UI egyszerű, jól felépített és nem bugos felület. Ha bármi hiba van, hamar javítják. Ezen felül van egy erős magyarországi termék support. Személyes véleményem szerint egy S24 Ultra jobb mint egy árszintben megfelelő iphone. A One+ márka is nagyon jó szoftveresen, de most képlékeny az európai helyzetük. Xiaomit csak alsó vagy középkategóriában érdemes venni. Léteznek csúcsmodellek, de van aminek belülről párásodik a kamerája. Túlárazottak a minőséghez képest. Illetve ott van az alapértelmezett Android, vagyis a Google Pixel. Teljesen jó telefonok, szuper kamerával. Szoftveresen értelemszerűen nincs gond vele.
aug. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!