Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan zajlik szerződéskötés...

Hogyan zajlik szerződéskötés után a számhordozás?

Figyelt kérdés
Addig a részig értem,hogy személyesen megkötöm a szerződést, de ezek amikor a folyamatot elindítják teljesen automatizált lesz vagy emberi beavatkozással történik? Ha a Yettelnél hűség van a kártyán (ezzel tisztában vagyok és kifizetem a kötbért) akkor a rendszeren ez megakadhat és hívhatnak még engem.a Yetteltől, hogy mi a helyzet?
júl. 25. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Először a yettelnél letisztázol mindent is! Legyen kifizetve minden, ne legyen tartozás, tiltás, hitel, semmi.

Ezután indítod el a másik szolgáltatónál ahova menni szeretnél a számhordozást, különben - ahogy mondod - el fog akadni a folyamat.

júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha hűséged van, akkor a Yettellel kell felvenned a kapcsolatot, közlöd velük, hogy menni szeretnél, majd ők kiállítanak neked egy számlát, amin a kötbér és a kezelési költség szerepel. Azt kifizeted, és a Yettel részéről mehetsz isten hírével!

Ha minden tartozást kifizettél a Yettel felé, akkor a másik szolgáltatónál elindíthatod a számhordozást. Általában ez úgy zajlik, hogy az új szolgáltatótól kapsz egy SIM kártyát, amin egy ideiglenes telefonszám segítségével tudod használni az előfizetésed minden részét amíg a számhordozás le nem zajlik. A számhordozás pontos időpontjáról majd fogsz értesítést kapni több nappal előtte az új szolgáltatótól. Amint lezajlik a számhordozás, az új SIM kártyára átkerül a számod, a régiről pedig lekapcsolják a szolgáltatást, így az a kártya már használhatatlan lesz.

júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 de mi a helyzet az előhívóval?
júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az marad. A teljes szám átkerül az új szolgáltatóhoz.
júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van, az előző hozzászóló a számból vette ki a szót (én vagyok a 2. válaszoló). Én pár hónappal ezelőtt hoztam át a Telekomtól egy Yetteles flottába a telefonszámomat, és jött vele a 30-as előhívó is, és tökéletesen működik. Volt egy-két olyan alkalom a kezdetben, hogy néhány ellenőrző sms nem jött meg, de már az is megjavult. Nem tudom, hogy ennek van-e köze a számhordozáshoz.
júl. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt az egész átváltást automata folyamat végzi a 2 szolgáltató között, vagy a számhordozás napján mind a két szolgáltatónál manuálisan viszik véghez?
júl. 25. 20:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Is-is. Az új szolgáltatódnál manuálisan indítják akkor amikor te odamész és szól hogy mit szeretnél.
júl. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, automatikus. Az a lényeg
júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na valamiért elküldte...

Szóval az a lényeg, hogy ne legyen tartozás és hűségidő a régi szolgáltatónál, a személyes adataid pedig karakter pontosan egyezzenek mindkettőnél (ebbe belefutottam). Ha minden rendben van, elég az új szolgáltatóhoz bemenni és számhordozást kérni. Ők adnak egy sim kártyát amin már menni fog a szolgáltatás egy ideiglenes számmal, meg a régi is menni fog. Mondanak egy dátumot, hogy mikor fog a számhordozás megtörténni, aznap éjjel pár órára egyik szolgáltatás sem fog működni. Reggelre a régi sim már csak segélyhívásra lesz alkalmas, az új pedig a hordozott számmal üzemel.

júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!