Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonon (android, Huawei P8...

Telefonon (android, Huawei P8 Lite) létezik olyan, mint PC-n / laptopon, hogy SD-kártya biztonságos leválasztása?

Figyelt kérdés

júl. 22. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kikapcsolod a telefont és kikapcsolt állapotban veszed ki a kártyát, így biztosan nem lesz semmi baja az adatoknak.
júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Persze. A biztonságos leválasztás attól függ, hogy az operációs rendszer használ-e gyorsítótárazást az adathordozóra íráskor. Alapértelmezetten a legtöbb operációs rendszer használ, a leválasztás során pedig a rendszer fizikailag is az adathordozóra írja a bufferelt adatokat (már ha addig nem írta ki).
júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kikapcsolod.
júl. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Samsungoknál a beállításokban, a tárhely menüben lehet eltávolítani. Biztos a többi készülékben is van ilyen menü, eddig szinte az összesnél megtaláltam.
júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
WOW!!! És nálam is van és működik ez az opció. KÖSZÖNÖM 4-es!!!!!
júl. 22. 16:10
 6/10 A kérdező kommentje:

Van még egy kérdésem, de ezúttal SIM-kártya cseréléséről van szó.


A két-kártyás beállításokban lehetőség van kikapcsolni a SIM-kártyát. Ezt meg is tettem. Az 1. kártya mellet a "Telekom HU" szövegről "Nincs szolgáltatás" szövegre váltott, majd egy pillanattal később "Inaktív" szöveget írta ki. Ekkor gondoltam, hogy kicserélhetem, mert hát "inaktív". Tehát kiszedtem a SIM-kártyát, de miután kiszedtem, majd a másikat betettem és bekapcsoltam a SIM-kártyát, az a szöveg ugrott fel, hogy "SIM-kártya eltávolítva", a SIM beállításoknál pedig "Nincs SIM kártya". Ki kellett kapcsolnom, mert miután visszatettem a kiszedett SIM-kártyát, azután sem változott a szöveg.


A kérdés tehát az, hogy tudsz esetleg olyat is, amivel a SIM-kártyát lehet biztonságosan leválasztani és az újat csatolni? (A tárhely menüben nem találtam ilyenre lehetőséget, de logikus is, hogy ott nincs ilyen lehetőség.)

aug. 4. 00:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a sim-et nem szoktam eltávolítani, csak simán kiveszem, beteszem a másikat, kéri a pin-t és megy. Ez samsungoknál gond nélkül működik. A sim-nek és a telefonnak se lesz baja tőle, ha néha cserélve van. Hivatalosan kikapcsolt állapotban kéne ezt a műveletet megtenni, de menet közben is működik.
aug. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogyha ilyen módon cserélem ki, akkor sérülhetnek az adatok.
aug. 4. 12:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez egy őskövület sign a hdd-k idejéből amikor még századmásodpercek kellettek az adatmozgatáshoz és még fejlett hibajavító algoritmusok se nagyon voltak!


Manapság ez nanosecundumok alatt megy végbe és egy komplett backup rendszer van kb minden adathordozón amihez mezei halandó nem nagyon fér hozzá!


Vagy szerinted miért van az, hogy a 128 gb-os kártyát csak 116 nak tudod használni?

A többi fennakadt a vámon vagy mi?


Az adattörlő kódra sem véletlenül izgultak rá a hatóságok!


De ettől van jobb! Ledarálod azt szevasz!

Sok sikert az adatvisszanyeréshez!

aug. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De ez is "bennemaradt" a rendszerbe, mint a drwatson 😂
aug. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!