Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android telefonnál adattároló...

Android telefonnál adattároló max támogatott mérete hogy működik?

Figyelt kérdés

Ha a slotba való memóriakártya nagyobb, mint amit támogat, akkor abszolút nem olvassa, vagy csak annyit mutat belőle, amekkorát támogat? És ha már vannak rajta fájlok, azoknak is csak egy részét látja?

Ha USB-n keresztül csatlakoztatok külső tárolót (pl. pendrive), arra is ez vonatkozik?

Illetve olvastam olyat, hogy wifin, routeren, arról pedig USB-n, átalakítón és SATA-n keresztül telefonról elérhető egy NTFS merevlemez (nem biztos, hogy így van, de nekem ez jött le, amúgy még sosem csináltam). Akinek van ezirányú tapasztalata, attól kérdezném, ez esetben is van-e méretkorlát? Illetve működik több partícióra osztott lemeznél is?



jún. 26. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvassa a nagyobbat is, de ha a támogatott mennyiségnél többet pakolsz rá, akkor belassulhat, vagy hibákat adhat ki.

De nem ez az általános.


A támogatott méret inkább egy garancia, hogy addig biztosan müködik minden. De nem jelenti azt, hogy a nagyobb ne működne, csak annyit, hogy ezt már nem garantálja a gyártó.


A legtöbb Android telefon, ami tud OTG-t, kezeli a FAT, NTFS és exFAT fájlrendszert. Több partició esetén egyesével kilistázza őket.

jún. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszod!

Akkor azért inkább nem használok vele nagyobbat, hátha elrontja a fájlrendszert, vagy úgy tesz, mintha kiírta volna a fájlt, de legközelebb megnyitva mégsincs ott - vagy ilyesmitől nem kell tartani?

NTFS winyóhoz hozzáférés Android telóról téma: ha jobban ismered, elmagyaráznád a módját? Esetleg router se kell, csak külső áramellátással meghajtani a winyót, majd OTG-n keresztül csatlakoztatni a telót? (Van egy ilyen eszközöm, de csak Windows PC-ről használtam eddig. A telefon OTG-képes, pendrive megy vele, de eddig csak max akkora pendrive-ot látott a telefonom, mint ami a specifikáció szerinti max GB. Nem teheti tönkre a telefon a merevlemezt (az bőven efölötti méretű)? Illetve vhol azt is mondták, nem tesz jót a telefonnak se, ha olyan eszközt csatolunk rá USB-n vagy akár 3,5-es jacken, ami eközben külső forrásból kap tápot. Ez így van? Ilyenkor talán az akkut is elkezdi tölteni, kontrollálatlanul? De úgy tudom, a töltésvezérlő nem a hálózati töltőben van, hanem a telefonban. De pl. ezekért még sose dugtam USB-jét a MÁV Flirt-ökön lévő USB-aljzatba, mindig csak a 230-asba, gyári hálózati töltőjével. Nem tudom, mit csinálna vele a másik. Pl. van-e túlfeszvédelem stb.

jún. 26. 21:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Na jó, azért PC USB-jébe nyilván rádugom. De annak szofisztikáltságában megbízom. Talán pl. egy hangszórónál azért kockázatos ez, mert ott nincs túl komoly túlfeszvédelem pl?
jún. 26. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!