Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az ideális töltés?

Mi az ideális töltés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ti mire esküsztök? Van aki azt mondja hogy 40-80% között legyen a telefon, valaki azt mondja ez baromság és 100%-ig tölti.

Tényleg el lehet érni hogy többet bírjon az akksi, ha tartjuk a 80-os határt?


jún. 23. 08:22
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
82%
Valamennyit biztos számít, de már ezek úgy vannak megoldva, hogy mikor neked pl. 0-t jelez az eszköz, akkor még valójában van benne töltöttség. Szerintem kár vele foglalkozni, de aki akarja tegye. Én sokszor töltöm 50-60%-nál is, mindog 100ig, így is bír a telefonom akksija általában 3-4 évet.
jún. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én arra esküszök hogy 100%-ra töltöm, így hoszsbb az üzemidő.

Bár a telefonomban van olyan mód hogy 40-80% között tartja ha folyamatosan töltőn lenne.

jún. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

volt mas kerdesnel is hogy ez csak matematika

valojaban akkor is ugyanannyit fog birni osszesegeben ha "kimeled" 80% maxxal

keveaebbet tudod igy tolto nelkul hasznalni surubben kell toltened

amit nyersz azt el is veszted tehat


arra kell inkabb vigyazni hogy ne meritsd tul tok felesleges csutkara meriteni "mert ugyis vedi elektronika" "van meg benne amennyi kell hogy ne haljon meg"

ezek litiumok mind ezeknek nem hasznos a tulmerites ahogy igazabol semminek sem

a NiCd (nikkel kadmium) a kivetel

de ezeket amugyis folyamatosan kivonjak forgalombol

jún. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem szoktam vele foglalkozni.Itthon ha merülőben van felteszem és majd valamikor le,ilyenkor tuti 100%. Munkahelyen ha kevés a töltöttség feldobom töltőre vagy laptopra, ameddig van időm, lehet hogy 10 perc múlva mennem kell, akkor annyit kapott.
jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor mindegy hogy 80 vagy 100%

Egyébként csak azért kérdezem mert majd valamikor telefont cserélnék ami nem 2 Ft úgyhogy vigyáznék rá amíg lehet

jún. 23. 12:03
 6/7 anonim ***** válasza:
2-3 évente cserélek telefont. 10 éve használok ilyeneket. Nem érdekelnek a százalékok, este felteszem töltőre akkor is ha éppen 99%-on van, reggel lehúzom. Egy napot vígan kibír 2-3 éves korában is. Lehet hogy pár százalék kapacitást veszít, én nem veszem észre, emiatt nem fogom az időmet pazarolni arra hogy vigyázzak rá meddig tölt. Főleg úgy hogy a mai telefonok 60+W töltéssel nagyon hamar feltöltődnek, folyamatosan néznem kellene mikor éri el a bűvös 80%-ot. Áh, hagyjuk. Szerintem többet "árt" hogy a régi 10-20W helyett ma már 60-100W-al van töltve. És lásd, nem döglenek meg hamarabb.
jún. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"folyamatosan néznem kellene mikor éri el a bűvös 80%-ot."


Okos mobilnál nem kell figyelni,

automatikusan leáll a töltés, ha eléri a beállított értéket,

nálam a 85%-ot.

jún. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!