Ezzel ártok a telefonnak?
De a laptopon egyébként USB 3.0 van, elvileg 5V 1A-t tud leadni, vagyis kb 2 óra alatt kellene feltöltenie, mert konnektoros 5v 1A töltőből ennyi idő alatt tölt fel.
Samsung Note teló.
"7 óra 33 perc alatt tölt fel. "
Nem fogja bántani a dolog akkor sem ha 24 óra alatt jön össze.
"egyébként USB 3.0 van, elvileg 5V 1A-t tud leadni, vagyis kb 2 óra alatt kellene feltöltenie"
Nem egészen, mivel a telefon nem tud különbséget tenni, ilyen szempontból "azt hiszi", hogy egy standard PC-portra dugtad és csak 500 mA árammal "mer" ráterhelni.
Tehát a telefonban lévő töltésszabályzót erre utasítja, ami által kíméli az akkut is. Bár ennyire nem lenne fontos, mert ezeknél a telefonoknál 1 A töltőáram is még kímélőnek számít, ami az akku melegedése alapján detektálható (hogy/ha nem nagyon melegszik, az a kímélet).
Jaj értem. Akkor telefon válogatja melyik ismeri fel, hogy laptopba dugtam avagy sima töltőfejbe. Mindenesetre érdekes, mert a laptopon is ez az egy USB port van kijelölve telefontöltésre, a többin nem tölt kikapcsolt állapotban.
Köszönöm a válaszokat!
Tudtommal a telefon nem ismeri fel, hogy miről van töltve, csak hogy kapja az áramot és xy sebességgel, ennyi!
A túlzottan gyors töltéstől előbb lenne baja, ha nem lenne a mostani telefonokban ilyen “védelmi korlátozás” (nem tudom a pontos megnevezését), de van, a lassabb töltés viszont már alapból inkább kíméletes!
Az viszont csökkenti az akksi élettartamát, ha állandóan 0-100% töltöd, 20-80% között tartani optimális!
Ne kiabáljunk felkiáltójelekkel, butaságokat főleg.
Kijelentő mondat végére pont való az általános iskola szerint.
A telefon felismeri, amikor a dugasztápban az USB adatvonalak rövidzárba vannak kötve. Ezt érzékelve a mai telefonok jellemzően 1 A töltőáramot állítanak be önmaguknak, azaz vesznek fel a tápforrásból.
Régebbi telefonok 500 mA áramra álltak be, a rövidzárt érzékelve.
A telefont PC-portra dugjuk, érzékeli, hogy ez a rövidzár nincs, hiszen nem is lehet egy adatátviteli porton, ilyenkor 1 A áramra kapcsolnak a mai típusok.
És még nem beszéltünk egyéb azonosítási szabványokról, iPhone ellenállásosztó, PD-kommunikáció az USB adatvonalakon.
Meg amikor az 5 V forrást átváltja emelt feszültségre, amelyik arra alkalmas.
Ezt az életben soha nem fogom megérteni, hogy kijelentő mondatok végére miért pakolnak felkiáltójelet egyesek, egyszerűen agyrém, műveletlenség netovábbja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!