Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyit bír normális használat...

Mennyit bír normális használat mellett egy iPhone akkuja?

Figyelt kérdés

Néztem már millió meg egy tesztet, összehasonlítva a különböző iPhone modelleket, vagy azokat Android telefonokkal és olvastam cikkeket, de nem sikerült olyant találnom, ahol normális, mindennapos használat során tapasztalt akkuidő lett volna.


A teszteken nyúzzák a telefonokat folyamatosan videólejátszással, játékkal, videó rögzítéssel és bírják 7-8 óráig.

A cikkekben meg kivesézik, mit tud a telefon, de ott is egész nap nyomkodják, szóval pl. amikor egy 4600 mAh-s telefonra azt írják, hogy "általában nap végére tölteni kell", az nevetséges, mikor a 3400 mAh-s telefonom is kibírt 2 napot. Én nem nyomkodom folyton, videót egyáltalán nem nézek rajta és ha este még 65%-on van az akku, akkor feltételezem, hogy másnap estig simán kibírja és nem teszem fel tölteni. Ez a korábbi telefonommal így is volt.

Csak ugye az Apple valamiért nagyon szűkmarkúan bánik a mAh-val, szóval nem tudom, meddig bírja mondjuk egy iPhone 14. Nem is értem, hogy lehet ilyen kicsi akkut beletenni, amikor Android fronton lassan az 5000mAh lesz a standard.


2023. nov. 2. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem 1-2 napot simán kibír.
2023. nov. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zizizabalo ***** válasza:

Egy reális élethelyzet, ha utazol:

Ha mobilnetet bekapcsolod, és nyomkodod aktívan a vonaton magas fényerővel, akkor talán kijön átlag 5-6 óra kijelző idő. Lehetet álmokat kergetni, de nem érdemes.


Ha keveset használod, ami amúgy a mai telefont basztató világban nem nagyon létezik, akkor talán kibír 1+ napot.


Ezeket már nem kell éjjel tölteni, szóval reggel felteszed 15 percre, este is, és kb így simán 30-80 között lehet tartani egy átlag embernek, ami a legjobb a telefonnak normálisan használva ( még jobb lenne csepptölteni, 40-70 között, de az már nem életszerű)

2023. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Napközben nem nyomkodom, mert ott van a PC. Ha meg utazok, én vezetek szóval megint csak nem nyomkodom.

A töltést meg nem fogom negyedóránként figyelni, este felteszem, reggel leveszem. Ez a "80%-tól ne töltsd túl" tök hülyeség, csak szívatja magát vele az ember.

2023. nov. 2. 13:26
 4/5 Zizizabalo ***** válasza:

Ha szerinted hülyeség, akkor itt a vége a segítségemnek, tudomány tagadókkal nem foglalkozom.


Ha egy csúcs telót, azaz iphonet megveszel, csak nem lesz szar, vagyis sokkal jobbat nem nagyon vehetsz. Átlag józsiként kommersz tömeg ájfon bőven jó lesz, nyomogatod, este töltőre dugod, és kezded elölről.


Ha nagyon kevesled, akkor az andoridos 5000-es is kicsinek fog tűnni, mindenképp érdemes hordani magaddal egy külső akkut. Ennyi

2023. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4 éven keresztül mindig éjszaka töltöttem a telefont, csak reggel vettem le. Az akkuja köszöni szépen, jól van, még 4 évesen is kibír 2 napot. Nem, nem fogom magamat szívatni azzal, hogy 80-nál leveszem azt "vagy kibírja vagy nem".
2023. nov. 2. 14:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!