Aki sok év Android után tért át iPhone-ra, mi miatt döntött így és mi volt a legjobb/legrosszabb különbség?
Én mindeddig Androidot használtam. Most kaptam kölcsön egy iPhone 8-at tesztelni és eldönteni, hogy akarok-e váltani vagy maradok az Android mellett.
Ami tetszik, hogy tényleg gyors, soha egy röccenés, egyszerű és gyors a mobilos fizetés, a kocsihoz az app minden nélkül csatlakozik, míg Androidon folyon el kellett indítani külön az appot és tetszetős az egész rendszer.
Viszont a navigációját még nem bírtam megszokni, sokszor hiányszik a vissza gomb, valamint a billentyűzete sem tetszik, hogy az írásjelekhez külön át kell váltani és nincs beragadó shift. Aztán a testre szabási lehetőségek elég korlátozottak, pl. az alap értesítés hangot nem lehet átállítani, saját csengőhangot kínszenvedés rátenni és a zenéknél is nehézkes, hogy csak iTunes-on keresztül hajlandó bármit is elfogadni.
Aki váltott, mi okozta a legnagyobb nehézséget, illetve mi volt az, ami miatt mégis otthagyta az Androidot?
Az egy elég hülye ötlet hogy 6 éves telefonon szerzett tapasztalatok alapján akarod megíténi az egész márkát.... :D
Bár az Applet dicséri hogy nincsenek komoly gondjaid vele, inkább csak kezelésbeli problémáid vannak.
Én mindeddig Androidot használtam. Most kaptam kölcsön egy iPhone 8-at tesztelni és eldönteni, hogy akarok-e váltani vagy maradok az Android mellett.
"a navigációját még nem bírtam megszokni"
GYakorlatilag mindegyik app elérhető rá, nem kell a gyári térképeket használni.
"sokszor hiányszik a vissza gomb"
Ha bal oldalról jobbra elhúzod a képernyő oldaláról az ujjad az kb az mint a vissza
"valamint a billentyűzete sem tetszik, hogy az írásjelekhez külön át kell váltani"
Ezt mondjuk én sem értem, lenne hely a számoknak is. De 14 év alatt már megszoktam, nem tanulok meg újabb billentyűzetet. De a lehetőség adott, lehet billentyűzeteket telepíteni.
"nincs beragadó shift"
A shift beragad ha kettőt koppintasz rá. De ezt előtte be kell kapcsolni (egyszer) a beállításokban.
"a testre szabási lehetőségek elég korlátozottak"
Ez igaz. De szerintem nem is baj ha nincs rommá konfigolva a telefon mindenféle betűtípusokkal meg minden szarra. Azok miatt lassul meg megül az akksi.
"saját csengőhangot kínszenvedés rátenni"
Igen, kicsit bonyolultabb mint droidon, de nem kínszenvedés. Kell egy app ami csinál csengőhangot kb akármiből Garage ringtone például, meg a Garage Band app amiből aztán lehet csengőhangként betenni a telefon hangjai közé. 3-4 lépés nem egy. De nem bonyolult. 2x megcsinálod és már készségszinten fog is menni.
"a zenéknél is nehézkes, hogy csak iTunes-on keresztül hajlandó bármit is elfogadni."
VLC vagy VOX appba wifin keresztül áttolod a zenéket kb akármilyen formátumban és hallgatod.
Amúgy ja iTunes tényleg szar. Még Macintoshon sem szeretem, windowson meg katasztrófa.
Azért csinálták annak idején ezt hogy onnan vegye meg mindenki a zenéket, ne pedig letöltögesse. Ez más fejlett országokban működik is. Ahol nem 350 hanem 1350 dollár a minimálbér ott könnyebben megvesznek zenéket, albumokat mint itt a balkánon.
"Az egy elég hülye ötlet hogy 6 éves telefonon szerzett tapasztalatok alapján akarod megíténi az egész márkát"
Hát bocsi, ezt kaptam kölcsön. iOS ugyanúgy 16-os van rajta, mint az újabbakon.
"GYakorlatilag mindegyik app elérhető rá, nem kell a gyári térképeket használni."
A menüben és a telefonon navigálásra gondoltam, nem a GPS navira. Arra Androidon is a Waze-t használtam.
"VLC vagy VOX appba wifin keresztül áttolod a zenéket kb akármilyen formátumban és hallgatod."
Ezt az infót köszönöm, VLC gyönyörűen lejátsza azokat a zenéket, amiket az Androidról másolt át az iPhone a költöztetéskor.
"Azért csinálták annak idején ezt hogy onnan vegye meg mindenki a zenéket, ne pedig letöltögesse."
Meg is venném, ha nem olyan rétegízlésem volna, ami kb egyik ilyen storeban sincs meg. És persze elég nagy szivatás, hogy ha valahonnan megvettél egy zenét, akkor se tudod egyszrűen feltenni, hanem vedd meg újra az iTunesban is...
"Amúgy ja iTunes tényleg szar. Még Macintoshon sem szeretem, windowson meg katasztrófa."
Én meg a gépemen elsődleges rendszernek Linuxot használok, arra meg nincs is iTunes.
Engem mindig is érdekeltek az iPhoneok, idén vettem rá magam egy iPhone 13-ra mert tönkrement az előző androidos telefonom. Úgy voltam vele, ideje kipróbálni. Tényleg annyit lehet mondani róla, hogy egyszerűen csak működik rajta minden aminek kell.
A telefonos fizetés nekem is nagyon nagy plusz, bármikor bárhol csak odaérintem a telefont és már működik is. Androidon meg sokszor még az alkalmazásba lépve sem akart működni a gyenge térerő miatt, nem egyszer kerültem már emiatt olyan helyzetbe, hogy nem tudtam fizetni (mert minek a készpénz meg a kártya, ha itt a telefon...). Zenékre én évek óta a Spotify-t használom, így a zenék felmásolásának komplikáció engem nem érintenek, mint ahogy fájlokat sem másolok egyik eszközről a másikra.
A menü navigációt is hamar megszoktam, mert előtte a Huawei telefonomon is már hasonló volt.
Negatívumnak nekem csak ilyen apróságok vannak, amik a rendszer zártságának "köszönhetőek". Minthogy nem állítható a billentyűzeten a hosszú nyomásra felugró ékezetes betűk sebessége. Androidon én sokkal gyorsabbra állítottam, mert alapjáraton gyorsan gépelek rajta és baromira megakasztja az írást, hogy a megszokottnál többet kell várni az ékezetre.
Illetve, hogy a galéria egybe dobál mindent, nem kezeli külön a fényképezővel készített képeket és a letöltött/viberen küldött képeket. Persze tudom be lehet állítani rá parancsokat, de az sem fogja automatikusan jól rendszerezni az új képeket, csak a már meglévőket.
Plusz a most iOS 17-el megjelent készenléti mód, amit én kifejezetten vártam és tetszene is (töltés közben a telefont elfektetve kijelzi ugyanúgy az órát és a különböző értesítéseket), viszont az AOD (Always on Display) funkció csak az iPhone 14 Pro-tól felfele érhető el, ezért nekem a sima 13-ason pár másodperc után elsötétül a kép, holott mindkét telefon "ugyanazt" a Super Retina OLED kijelzőt használja, tehát semmibe sem tartott volna a többi OLED kijelzős iPhone-ra is aktiválni ezt a funkciót. Így lényegében értelmetlen az egész Készenléti mód, ha ugyanúgy rá kell böknöm a kijelzőre, hogy megnézzem az értesítéseket.
De ezeken az apróságokon kívül én pozitívan csalódtam és remélem jó pár évig kiszolgál még ez a telefon.
Mivel csak töltés közben aktiválódik a készenléti mód, így az AOD nem feltétlen merít annyit, plusz amoleden ügye a fekete pixeleknél nincs háttérvilágítás, így alapból nem is az egész kijelző világít.
Ha nem használod olyan sokat akkor szerintem kihozható belőle a 2 nap. Én melóba kb végig zenét hallgatok plusz az oda-vissza úton is, szóval nekem napi 10 óra Spotify minimum szokott lenni, illetve ez mellett még szoktam azért netezgetni, beszélgetni. Plusz folyamatosan megy a bluetooth a fülhallgató és az okosóra miatt. Így estére olyan 40-50%on szokott lenni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!