Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy A54 vagy...

Samsung Galaxy A54 vagy Xiaomi Redmi Note 12 Pro Plus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok és nagy a dilemma a két készülék között. Ha lehetne kérnem pro és kontra érveket a készülékek mellett azt megköszönném. Mind a kettő nagyjából egy áron van és nem tudom eldönteni, hogy melyik érné meg jobban. Köszönöm, ha segítetek!



2023. jún. 25. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Techikai paraméterekben összehasonlítás:

[link]


Samsungnak jobb a vízállóssága, selfie kamerája, Xiaomi nagyobb képernyő, jobb hátsó kamera, kb. azonos Antutu (teljesítmény) pontszám.


Ha Samsung órát akarsz hozzá, akkor a Samsung (vérnyomás, EKG méréshez), ha Android-on iPhone szerű élnényt, akkor a Xiaomi.

2023. jún. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Ezen egy percet sem lenne szabad dilemmázni!

A Samsungot kell választani, ez egyértelmű. Azért, mert:

- A Samsung szoftvere sokkal jobban ki van dolgozva, és nincs telepakolva fölösleges kínai szarokkal, amik konkrétan a végbélnyílásodba is belekémkednének, ha tudnának. A Xiaomi tavaly nyáron ezt egy kicsit túltolta, amikor a Xiaominak a "Témák" alkalmazását a Google Play protect kártékonynak jelölte, és letöröltette a Xiaomi telefonokról a rendszerbe épített alkalmazást. Ilyenkor azért elgondolkodik az ember azon, hogy kell-e neki egy ilyen gyártó! Nem vagyok én paranoiás, de azért a Google Play védelme az elmúlt években fel lett fejlesztve annyira, hogy tudja, hogy mit kell törölni, és mit nem.

- A rengeteg rendszeren belüli reklám, és fölösleges feltételek megnehezítik, és kényelmetlenné teszik a Xiaomi készülékek használatát. A gyári óra alkalmazásban is megannyi feltételbe kell beleegyezni.

- Itt a gyakori kérdéseken is lehetett olvasni tavaly szeptemberben, és a redditen is, hogy több Xiaomi készülék esetében, a szoftverfrissítés működésképtelenné tette a készüléket. Szegény kérdező már új telefont akart venni magának, még jó, hogy valaki írta neki, hogy állítsa vissza gyári állapotra. És valóban megoldotta a gyári visszaállítás a problémáját, de ne vicceljünk már, hogy a gyári visszaállítással kell végződnie egy szoftverfrissítésnek! És az a probléma, hogy ez bármikor megtörténhet még egyszer, mert a Xiaomi konkrétan szarik az emberek fejére! Kifejtem nemsokára lentebb, hogy mire gondolok.

- A rendszeren belüli stabilitási gondok az embereket bosszantják. A Xiaomi esetében nagyon népszerű a nagyon agresszív akkumulátoroptimalizálási eljárás, ami ahhoz vezet, hogy a rendszer gondol egyet, és bezárja a háttérben futó alkalmazásokat, mert miért is ne. Ennek eredményeként pedig az értesítések vagy késve, vagy egyáltalán nem érkeznek meg a felhasználó telefonjára, csak az alkalmazás megnyitásakor, ahonnan az értesítés származik. De ilyen stabilitási probléma még a külső telepítők használatának a korlátozása. Ilyen mondjuk a SAI (Split APK installer), vagy régen volt a Vanced manager. A Xiaomi azt állítja, hogy ezt a korlátot simán ki lehet kapcsolni a fejlesztői beállításoknál, de b.sszameg, hiába keresem, nincs ott az a kapcsoló. Írta valaki valami fórumon, hogy valami alaphelyzetes gombot nyomjak meg 4-5X, és akkor megjelenik a Miui optimalizáció kikapcsolására való kapcsoló. Nyomtam én, olyan őrülten, hogy az ujjam is elfáradt, és mire megnyomtam vagy 50X, végre megjelent az a rohadt kapcsoló, és fel tudtam rakni, amit akartam.

- A szoftveres támogatottsága a Xiaominak hagy némi kívánni valót maga után. A gyakorlatban ezt értsd úgy, hogy évente jön egy-két biztonsági frissítés a készülékre, a funkciófrissítésekkel, és a főverzió frissítésekkel néha pedig egy évet le vannak maradva. Arról már ne is beszéljünk, hogy a Xiaomi pont olyan tempóban dobálja el a régebb telefonjait, mint amilyenben gyártja az újakat. Míg a jelenleg használt Galaxy A52S készülékemre havonta, másfél havonta jönnek ki szoftverfrissítések, addig a Xiaomi csak lógatja a fa szát. A Samsung több éves szoftveres támogatottságot ígér, a Xiaominál meg örüljenek az emberek, ha hajlandó félévente frissülni a legújabb biztonsági szintre.

- Nagyon sokan panaszkodnak hardveres problémákra is. Személy szerint, az én 2021-ben vásárolt Xiaomi Mi 11 lite készülékem mikrofonja volt krepálós. Amikor ki voltam hangosítva, úgy recsegett az egész, hogy a vonal túlsó felén lévő ember konkrétan nem tudta értelmezni azt, amit mondtam. De olyan is volt, hogy beszélgettem egy Xiaomi készülékkel rendelkező emberrel, és én voltam a vonal túlsó oldalán, és kihangosított állapotban olyan hangja volt, mint ha víz alól beszélt volna. Talán ez a zajszűrés hibája, vagy nem tudom. De láttam már redditen panaszokat a kamerára, és az exem Xiaomi Mi 11 Lite 5G telefonjának elvileg a hangszórója volt túl halk.

- Egyszóval a Xiaomi inkább a mennyiségre megy rá a minőség helyett. És hiába épült már egy ejfeltorony magasságú vár a Xiaomi asztalán a felhasználók által írt hibajelenségről (Legyen ez a reddit, vagy más külföldi kapcsolat a xiaomihoz), ők ezt leszarják, és csinálják tovább a pocsék szoftvert, és hardvert. Talán ha már nagyon szorul a hurok, megjavítanak egy-egy problémát.

- A Xiaomi ügyfélszolgálata kissé hiányos. Értem ezt arra, hogy nincsenek ott minden olyan országban, ahol forgalmazzák a termékeiket. Sajnos Magyarországon sem keresheted fel a Xiaomit, ha valamilyen specifikus problémád van, mert sem telefonon, sem személyesen nem rendezkedtek be Magyarországra. Így ha valami baj van (Általában van), akkor a hivatalos viszonteladót tudod nyaggatni, aki vagy elküldi valahova szervizelni több hónapra, vagy ha úgy van, hogy nem tudnak kezdeni vele semmit, akkor kicserélik, vagy levásárolhatod.

- Ha esetleg rootolnád a Xiaomit, az sajnos nem fog sikerülni. Azért, mert fel kell oldanod a telefon bootloaderét (Rendszerbetöltőjét), amihez kapnod kell egy SMS kódot, amikor belépsz az erre való segédprogramba a Xiaomi fiókoddal. De jaj! Az SMS valamiért nem hajlandó megérkezni többszöri próbálkozásra sem, és egy idő után a rendszer a fiókodat letiltja, és nem kérhetsz ilyen SMS-t kitudja meddig. Szóval rootolni, custom rendszert a Xiaomira nem tudsz rakni. Nem tudom, hogy ez az SMS visszatartás csak Magyarországra vonatkozik-e, de nekem nem sikerült rootolnom a Xiaomit, hiába követtem az utasításokat, az SMS nem jött meg!


Tavaly októberben vásároltam meg a Samsung A52S 5G készülékemet, és ezzel a telefonnal a tapasztalataim teljesen ellenkeznek a fent leírtakkal.

- A mikrofon nem recseg, és tisztán lehetett hallani engem is, és én is tisztán hallok mindenkit,

- Mint ha a mobilnet gyorsabb lenne a Samsungomon. Amikor Xiaomim volt, egy adott helyen mobilnettel 40-50 mbps sebességet lehetett mérni, addig a Samsungon ez fel megy 80-90-ig is, de mértem már belvárosban vele 200 mbps fölötti sebességet 4G-vel, 5G-vel meg a maximum, amit én mértem, az 971 mbps volt a Yettelnél.

- A rootolása nincs túlgondolva, simán lehet bootloadert nyitni, ha kell, de Samsungon ennek az a hátránya, hogy kinyírod vele a Knoxot, a Samsung biztonsági rendszerét, és állandóan ott lesz a felkiáltójel, hogy a rendszer jogosulatlan műveletet érez, és olyan alkalmazások, mint a netbankok, nem fognak működni, mert kell nekik a knox. Viszont jó hír, hogy a Samsungot nem is kell rootolni, mert fasza a rendszerük, de amennyiben mégis szüksége lenne rá valakinek, és tisztában van a kockázatokkal, akkor hajrá, nem kell basszakodni idióta SMS-ekkel!

- Ha baj van, bármikor felhívhatod Magyarországon is a Samsungot, segítenek. A Smart tutor alkalmazással az ügyfélszolgálat távoli eléréssel be tud lépni a készülékre, és a beállításban is segíthet.

Egyedül azt a hátrányát véltem felfedezni a készülékemnek, hogy az A52S modellben a wifi chippel spóroltak, és a wifi viszonylag visszafogottan működik. Értem ezt arra, hogy a készülék nem tudja kihasználni a router és a netszolgáltató nyújtotta teljes sebességet. Pl. 2,4 GHZ-n (N-es szabvánnyal) a készülék teljes wifi erősséggel maximum 65 mbps sebességet képes elérni. AX (Wifi6-os) szabvánnyal pedig maximum 140 mbps-t tud. 5GHZ-n AC (Wifi5-ös szabvány) esetében 390 mbps-re képes teljes wifijel erősséggel, Wifi 6-al 5GHZ-n pedig 600 mbps-t tud. Ebből mindig vegyél le 20-25 mb-t, és az lesz a telefon gyakorlati netsebessége. Ezek a sebességek telefonhoz több, mint elég mindenre is! Nem tudom, hogy neked otthon milyen neted van, lehetséges, hogy ez téged nem is érint, de ha nagyon gyors neted van (Ilyen 1000 megabites), akkor nem árt, ha tudsz erről. Még azt érdemes tudni, hogy a gyengébb (Távolabbi) wifijeleket nem mindig látja a telefon. Ezt azzal magyarázza a Samsung, hogy energiatakarékoskodni akartak. Viszont mondom, ezzel még együtt lehet élni.

Más hátránnyal nem találkoztam a samsungon, talán annyi aprósággal, hogy hiányolom a mobil hotspot beállításaiból a maximális eszközszám megadását, de ennyi.


Összegzésként én a Samsungra szavaznék, mert az A54 jó speckókkal rendelkező telefon, a Xiaomi is, de a hardver egy jó szoftver nélkül egyetlen egy dologra használható tökéletesen, és az nem más, mint a papírnehezék.

2023. jún. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes hozzászólást, meggyőztél.
2023. jún. 25. 09:59
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Legközelebb én is Samsungot veszek...:/
2023. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4:

Mi a baj, mi történt?

Mi a baj a Xiaomiddal?

Továbbra is gyűjtöm a telefongyártók jó, és rossz tulajdonságait.

2023. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a54-et választottam és nagyon megvagyok vele elégedve 😊
2023. aug. 24. 21:40

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!