A nagyobb teljesítményű mobiltöltõ elõbb nyírja ki az akkumulátort?
Nem nyírja ki. Ezt nem tudom hogy honnan vetted.
A telefonban van a töltésvezérlő. Ha úgy ítéli meg, és alkalmas töltő van csatlakoztatva megfelelő kábellel, képes az akku számára megfelelő töltési módot biztosítani.
A lassabb töltés kínéletesebb az akku számára.
Szóval ha a telefon tudna is 30W-al tölteni, de te csak egy sima mezei 0.5A USB portba dugod, akkor 2.5W-al fogja tölteni.
Kevésbé is melegszik.
A Li-Po akkuk máshogy működnek mint a Li-Ion.
Ha a telefonhoz gyárilag adtak ilyen töltőt, (nevesebb gyártó) akkor eléggé valószínű hogy nem lesz tőle semmi baja. A lassabb töltővel lassabban tölt a gyorsabbal gyorsabban, az meg hogy mennyire kínai az akku az a gyártón múlik. Telefonok körében jelenleg (tudtommal) az Xiaomi készíti a legtartósabb akkumulátorokat, melyet használ a realme és az oppo is, ugyanez a Huawei telefonokkal.
#4: maradjunk annyiban, ha minden nap telenyomod 10%-ról gyorstöltővel, jó eséllyel úgy is kibír 2 évet.
De gyorsabban csökken a kapacitása.
Én estére sima 2.5W töltőre dugom (4-5 óra töltési idő), ha valamiért azt elfelejtem, vagy bármi miatt napközben is rá kell töltenem, akkor megy a gyorstöltő. Az kb. fél óra alatt feltolja 0-rol 100%-ra.
Az előző telefonom 3,5 évesen úgy adtam el, hogy az első naptól kezdve minden este gyorstöltésre tettem. Az akku jó kondiban volt ennek ellenére, azért tudtam jó áron eladni. A mostanit lassan 2 éve ugyanezzel a módszerrel töltöm a saját gyorstöltőjével, és kiváló állapotnak örvend.
A QC3 algoritmusát nem a fogyatékosok klubja szabadalmaztatta.
"A Li-Po akkuk máshogy működnek mint a Li-Ion."
Minden Li-Po akku Li-ion elven működik, de nem minden Li-ion akku Li-Po konstrukció.
Nem véletlenül szokták Li-ionnak is nevezni mindkettőt, külföldi oldalakon stb.
Tehát a kémia azonos.
Töltési karakterisztika azonos.
"A szaküzletben kérdeztem és nem tudtak erre válaszolni."
Az elég szomorú, itt is állandó visszatérő kérdés, múltkor még egy szupermarketben sorban állva, a hátam mögül is ezt kellett hallgatni, ahogy két munkaruhás srác hülyeségeket beszélt.
Mert az új telefon "töltője" biztosan kiégetné a régi telefon akkuját, ebben azután jól ki is egyeztek.
Egyébként én is csökkentett töltőáramot használok, amitől alig melegszik az akku, illetve a telefon.
De ezt megoldom a dugasztápjáról is, hogy csak 1 A áramot vesz fel a telefon, 2 A helyett.
Régebbi telefonomnál 1 A volt alapból, azt pedig 0,5 A-re csökkentettem egy kis trükkel. Ennek módját említettem is múltkor, amire pofátlanul leminősítettek, úgyhogy nem erőltetem a tudás átadását.
Most a nagyobb teljesítményű töltések azonosítási módjairól nem beszélve, csak a legegyszerűbbről van szó, amikor az USB-kábel adatvonalait a dugasztáp csatlakozója rövidre zárja.
A telefon ebből felismeri, hogy nem PC-portra csatlakozik, azaz lehet nagyobb árammal terhelni. Ha a rövidzárat megszakítom, a telefon kisebb töltőáramra kapcsol. Ehhez nem kell gányolni semmit, ha fogok egy ilyen USB-tesztert, beiktatom a dugasztáp és a kábel közé:
Csak előbb a tesztert szétkapom és ahol az adatvonalakat átvezeti, megszakítom. Így a telefon nem érzékeli a rövidzárat.
Vannak persze olyan töltőkábelek, ahol az USB-C dugóban van kiképezve a rövidzár, az nem jó, ilyenkor rendes adatkábelt használok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!