Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Válaszolnátok pár kérdésre...

Válaszolnátok pár kérdésre mobiltelefon lopással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

IMEI kódot mennyire könnyű felül írni? vagy manapság ez már rutin munka...

IMEI számot csak a rendőrség tud bemérni vagy van erre esetleg más lehetőség is?

tudom hiába bízok benne hogy előkerül de azért még reménykedem.

mit tehetnék én magam még az ügy érdekében?

nagyon köszönöm a válaszokat


2010. okt. 5. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Manapság IMEI számot nem nehéz átirni,de te otthon nem tudod megcsinálni.Az én telefonom meglett,de volt ismerős a rendőrségen...
2010. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

válaszolok, leírom a saját történetem, de írd már le, hogy neked, hogy lopták el?


Samsung s 5230-as telómat májusban a saját barátom lopta el, zenét hallgattunk rajta iszogattunk(május 1), és mondta hogy jön mindjárt. Meg sem fordult a fejemben hogy ellopná, sőt biztonságban tudtam a telómat, hogy nála van.

Aztán már 3óra telt el nem volt sehol..előkerült, és kérte a pin kódomat, msnen megesküdött az életére hogy ő volt, aztán azt mondta hogy jajj elírta, ezt 3x játszotta el, mások is mondták, hogy ő volt, és a rendőrség csupán annyit tett, hogy engem burkoltan, telefonban, édesanyámnak lek.urvázott, hogy én milyen lány lehetek ha 6pasival iszok, és ezt ismételgette hogy milyen. Holott 1. nem vagyok se k.urva se könnyűvérű 2. ha az lennék se lenne hozzá köze

Aztán ez a "szolgálunk és védünk" emberke lezárta az ügyet.

IMEI számot elkérte(ekkor k.urvázott le burkoltan) utána küldtek egy levelet hogy 2éven át(ha jól emlékszek) keresni fogják, majd nem sokkal rá meg azt hogy lezárták.

Szal ennyit róluk, persze van kivétel(ezt tudom), csak én kifogtam egy olyat akit nem izgat a munkája. (ennek ellenére van velük jó tapasztalatom is)

2010. okt. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
sajnos nekem nincs ismerősöm, azt se tudom hova kapjak. ráadásul nem is értek ezekhez a dolgokhoz sajnos, lehet éppen ezért reménykedem. de lelkileg padlóra küldött a dolog teljesen
2010. okt. 6. 00:20
 4/5 A kérdező kommentje:
a másik, a szolgáltató valóban nem figyeli a mobiltelefont? nekem azt mondták a feljelentésről kell vinni egy másolatot és akkor az adott szolgáltatónál is figyelik, t-mobilehoz betudta vinni aki mondta, ehhez képest nekem egy másiknál azt mondták ez nem lehetséges, nincs megfelelő műszerük
2010. okt. 6. 01:36
 5/5 anonim ***** válasza:

A készüléket magát nem figyelik. Egyszerűen az adott IMEI szám tiltólistára kerül. Ezt mindegyik szolgáltató megteszi, függetlenül attól, hogy eredetileg hová "tartozott" a készülék. Egyébként a készülék maga csak bizonyos pontossággal mérhető be, de ezt egy szimpla készüléklopásnál nem teszik meg. Egyrészt, mint mondtam, pontatlan a dolog, másrészt a készülékárak relatíve alacsony értéke miatt nem éri meg a "ráfordítást". Ha a feljelentést megtetted, sokat már nem tudsz tenni, max bízol a szerencsédben, hogy esetleg valahonnan előkerül.


maci

2010. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!